Radosław Sikorski ma nową pracę. Będzie doradcą

Z kraju


Radosław Sikorski, były marszałek Sejmu i minister spraw zagranicznych RP, został starszym doradcą globalnej firmy konsultingowej Eurasia Group.

Były polityk dołączył do firmy analitycznej Eurasia Group, gdzie będzie doradcą i ekspertem ds. europejskich. Firma chce w szczególności wykorzystać jego doświadczenie i wiedzę w zakresie geopolityki tego regionu.

Nowe stanowisko

"Radosław Sikorski, jako minister spraw zagranicznych wykazywał obszerną wiedzę na temat wyzwaniami stojącymi przed kontynentem" - ocenił w komunikacie Ian Bremmer, prezes Eurasia Group. Eurasia Group jest jednym z globalnych liderów w doradztwie związanym z zarządzaniem ryzykiem. Dostarcza informacji na temat tego, w jaki sposób wydarzenia polityczne mogą wpływać na rynki. Swoim klientom pomaga reagować na niestabilności, które mogą wpływać na ich działalność.

Kolejna posada

Radosław Sikorski we wrześniu rozpoczął również współpracę z Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS). Były szef polskiej dyplomacji wykłada również na Uniwersytecie Harvarda. Sikorski był ministrem spraw zagranicznych w rządzie PO w latach 2007-2014, a potem marszałkiem Sejmu (2014-2015). Jest absolwentem Uniwersytetu w Oxfordzie.

Radosław Sikorski zrezygnował z kariery politycznej, ale nadal komentuje bieżące wydarzenia z kraju i świata Zobacz materiał programu "Polska i Świat" w TVN24:

Autor: msz//ms / Źródło: tvn24bis.pl