Radom straci połowę lotniczych połączeń? "Nikt nic nie wie"

Z kraju

tvn24Pustki na lotnisku naszym

Linia Czech Airlines, która obsługuje trasę Radom-Praga rezygnuje z tego połączenia. Z informacji, do których dotarła TVN24 wynika, że czeski operator zakończy współpracę z portem 30 października. "Gazeta Wyborcza" twierdzi, że ostatnie połączenie zostanie zrealizowane w poniedziałek. Lotnisko w Radomiu nic o tym nie wie i czeka na oficjalny komunikat czeskiego przewoźnika.

W poniedziałek z lotniska w Radomiu odleci ostatni lot do Pragi. Czeskie linie zrezygnowały z połączenia zaledwie po kilku miesiącach, o czym informowaliśmy kilka razy.

Daniel Sabik, rzecznik prasowy prasowy Czech Airlines, poinformował TVN24 w tym tygodniu , że przewoźnik nie będzie kontynuował połączenia pomiędzy Radomiem a Pragą od 30 października.

Nie opłaca się

"Z komercyjnego punktu widzenia, usługa pomiędzy Radomiem i Pragą, która oparta była na współpracy z lokalnym operatorem, nie spełniła oczekiwań Czech Airlines" - w taki sposób czeskie linie tłumaczą swoją decyzję.

Nie wiadomo, czy ten komunikat dotarł do władz radomskiego lotniska.

W środę spółka Port Lotniczy Radom opublikowała oświadczenie, z którego wynika, że nie otrzymała żadnego pisma w tej sprawie, a o ewentualnym problemie dowiedziała się z mediów.

W sobotę "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że czeskie linie zrezygnują z połączenia do Pragi nie 30 października, ale już w najbliższy poniedziałek.

Umowa ważna do września 2016 roku

Jak czytamy w oświadczeniu Portu Lotniczego Radom, lotnisko jest przygotowane do obsługi samolotów oraz odprawy pasażerów. Przeprowadzona analiza zawartej umowy jednoznacznie wskazuje, że absolutnie nie ma żadnych powodów do jej zerwania bądź wypowiedzenia. Umowa jest ważna do września 2016 roku. W zaistniałej sytuacji oczekujemy na oficjalny komunikat Czech Airlines" - głosi komunikat.

Lotnisko w Radomiu działa od maja 2014 roku. Linie lotnicze Czech Airlines są drugim przewoźnikiem po Air Baltic, z którym podpisał z nim umowę. Narodowy przewoźnik Czech uruchomił loty z Radomia do Pragi w drugiej połowie września. Pierwszym przewoźnikiem były łotewskie linie Air Baltic, które od 1 września regularne latają z Radomia do stolicy Łotwy - Rygi.

Autor: tol / Źródło: Gazeta Wyborcza, TVN24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24