Polska spółka ma chrapkę na piwnego giganta? Jest odpowiedź PZU

Z kraju

ShutterstockSABMiller jest właścicielem Kompanii Piwowarskiej w Polsce

PZU zaprzeczyło medialnym informacjom, że chce kupić aktywa koncernu piwnego SABMillera w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes PZU Michał Krupiński.

- Nie zamierzamy inwestować w SABMiller. Nie dążymy, by być udziałowcem w aktywach piwnych - powiedział Krupiński.

Sześć ofert

Agencja Reuters podała, że przynajmniej sześć ofert firm, konsorcjów, jak i funduszy zostało złożonych na zakup marek piwnych z Europy Środkowo-Wschodniej należących do przejętego przez AB InBev - SABMillera. Wśród nich jest Maspex we współpracy z węgierskim MOL-em i PZU. SABMiller jest właścicielem Kompanii Piwowarskiej w Polsce, właściciela browarów w Poznaniu, Tychach i w Białymstoku.

Kulczyk Investment sprzedał

W kwietniu tego roku spółka Kulczyk Investments, należąca do Dominiki i Sebastiana Kulczyków sprzedała za ponad 1 mld funtów 24 mln akcji SABMiller, które stanowiły połowę posiadanego 3 proc, pakietu akcji spółki. Rodzeństwo przejęło akcje, jako część spadku po jednym z najbogatszych polskich biznesmenów Janie Kulczyku. Po transakcji Kulczyk Investments nadal będzie posiadało 1,5 proc. pakiet akcji.

Na szczycie listy najbogatszych Polaków znajduje się rodzeństwo Kulczyków. Zobacz materiał wideo:

Lista najbogatszych Polaków. Na szczycie rodzeństwo Kulczykówtvn24

Autor: msz/gry / Źródło: PAP Biznes,

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock