PZU planuje zwolnienia. Odejść ma ponad 150 osób

Z kraju

media.pzu.plGrupa PZU planuje zwolnienia pracowników

PZU SA i PZU Życie SA będzie zwalniać. Zarządy obu spółek zdecydowały o wdrożeniu w tym roku restrukturyzacji zatrudnienia - czytamy w komunikacie spółki.

Restrukturyzacja zaplanowana została na okres od 14 maja do 12 czerwca. Jak informuje PZU, ma ona objąć do 350 osób, w tym szacuje się, że redukcja zatrudnienia dotyczyć będzie do 152 pracowników PZU SA i PZU Życie SA.

Zwolnienia grupowe

- Zdecydowaliśmy się na restrukturyzację zatrudnienia w formie zwolnień grupowych, ponieważ chcieliśmy utrzymać standard w zakresie dodatkowych odpraw, wypracowany w ramach dialogu ze związkami zawodowymi w latach ubiegłych - podkreśla cytowana w komunikacie Olga Zarachowicz, Dyrektor Zarządzający ds. HR w Grupie PZU. I dodaje: - Naszym celem jest zapewnienie pracownikom objętym zwolnieniami korzystniejszych warunków odejścia niż gwarantują to przepisy prawa. Oprócz odpraw gwarantowanych przez tzw. ustawę o zwolnieniach grupowych PZU chce wypłacić dodatkową odprawę zwalnianym pracownikom, którzy zawrą porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę. Jak czytamy w komunikacie, "wzorem poprzednich lat PZU planuje uruchomienie specjalnego programu, który pomoże pracownikom objętym restrukturyzacją w poszukiwaniu nowego zatrudnienia".

Cała Grupa

Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. PZU SA działa w sektorze ubezpieczeń majątkowych oraz osobowych.

Autor: mn/ps / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: media.pzu.pl