Pytamy o nowe obowiązki Sadurskiej. PZU przysyła oświadczenie bez odpowiedzi

prezydent.plW poniedziałek Sadurska została powołana do zarządu PZU

Na tym etapie nie udzielamy informacji w tym zakresie - poinformowało TVN24 biuro prasowe PZU w odpowiedzi na pytania dotyczące zakresu obowiązków Małgorzaty Sadurskiej, jej wynagrodzenia oraz rodzaju umowy. W poniedziałek była szefowa Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy została powołana z dniem 13 czerwca do zarządu ubezpieczeniowego giganta.

Powołanie do zarządu, jak poinformowała spółka w poniedziełek, nastąpiło na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe. uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.

Bez odpowiedzi

W związku z powołaniem Sadurskiej na nowego członka zarządu poprosiliśmy we wtorek przedstawicieli spółki o komentarz odnośnie jej kompetencji, obowiązków i wynagrodzenia. Odpowiedź przyszła w środę tuż przed południem. "Uprzejmie informujemy, że na tym etapie nie udzielamy informacji w tym zakresie" - głosi krótkie oświadczenie. Sadurska zastąpiła byłego posła Andrzeja Jaworskiego, który 29 maja br. złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU. Spółka informowała tego dnia w komunikacie, że przyczyną rezygnacji Jaworskiego "jest realizacja zadań nakreślonych w czasie powołania na Członka Zarządu PZU SA w dniu 13 maja 2016 roku".

Doświadczenie i wykształcenie

Z kolei Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta 8 czerwca. Tego samego dnia szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk poinformował w Sejmie, że Sadurska jest kandydatem do zarządu PZU.

Przekonywał wówczas, że Sadurska "ma stosowne wykształcenie zarówno z zakresu prawa, zarządzania jak i ekonomii".

- Jeśli bycie szefem rady nadzorczej ZUS, który wydaje 200 mld zł rocznie nie jest dobrym doświadczeniem, no to nie wiem, jakie powinno być lepsze - powiedział Kowalczyk, odpowiadając na pytanie o kwalifikacje kandydatki do zarządu PZU. W poniedziałek Sadurska została oficjalnie odwołana z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Zastąpiła ją Halina Szymańska.

Posłanka PiS

Małgorzata Sadurska (ur. 1975) od 2005 roku była przez trzy kadencję posłanką PiS z okręgu lubelskiego. Dwa razy - w 2004 i w 2014 roku kandydowała bez powodzenia z list PiS do Parlamentu Europejskiego. Między czerwcem, a listopadem 2007 roku była sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera Jarosława Kaczyńskiego. Brała wtedy m.in. udział w negocjacjach z protestującymi pod KPRM pielęgniarkami. W latach 2007-12 była też przewodniczącą Rady Nadzorczej ZUS, reprezentując w niej rząd. Od zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy w sierpniu 2015 roku była szefową jego kancelarii.

Autor: tol/ms / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: prezydent.pl

Pozostałe wiadomości