PZU idzie za ciosem. "Złożył ofertę kupna Raiffeisen Polbank"

Z kraju

tvn24PZU kupi Raiffeisen Polbank?

Najpierw Alior Bank a teraz Raiffeisen Polbank. Jak informuje Reuters, powołując się na źródła, PZU założył ofertę zakupu polskiej odnogi Raiffeisen Bank International - Raiffeisen Polbank. Na razie szczegółowe informacje nie są znane.

Przypomnijmy, PZU podpisało w sobotę przedwstępną umowę kupna 25 proc. udziałów Alior Bank. Transakcja wymaga jeszcze zgody regulatora rynku i urzędu antymonopolowego.

- Mogę tylko powiedzieć, że cieszę się, że tak jak w wielu miejscach w przemyśle, w biznesie, nasi zagraniczni partnerzy doceniają zdolności menedżerskie, organizacyjne i kwalifikacje Polaków. Polacy coraz częściej zajmują prestiżowe pozycje w zarządzaniu na rynkach europejskich. Tak, cieszę się, że też i ta marka Polski nie tylko w tym segmencie stricte przemysłowym, ale w instytucjach finansowych pokazuje, że może być dobra platforma do konsolidowania i do tworzenia warunków, aby decyzje biznesowe, finansowania polskiej gospodarki były w większej mierze podejmowane w Warszawie, w Polsce generalnie. I takim procesom będę sprzyjał, oczywiście, jeśli one są obwarowane dobrymi propozycjami biznesowymi - ocenił minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

Nie ostatni

Prezes ubezpieczyciela Andrzej Klesyk zapowiedział w sobotę, że to nie ostatni bank, którego udziały chce kupić. Władze PZU są zainteresowane kupnem udziałów w kolejnych dwóch podmiotach, jednak ze względu na podpisane umowy o poufności, na razie nie zdradzają w których.

PZU chce stworzyć bank, który znalazłby się w pierwszej piątce banków pod względem aktywów w Polsce.

Prezes PZU Andrzej Klesyk o zakupie akcji Alior BankuPZU

Autor: mn / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: tvn24