Przegląd prasy: Cyfryzacja się opłaca. Analogowe firmy zostają w tyle

Z kraju

ShutterstockNiemal 65 proc. przedsiębiorstw o profilu cyfrowym realizuje strategię dynamicznego wzrostu

Przedsiębiorstwa korzystające z technologii teleinformatycznych są zdecydowanie bardziej nastawione na rozwój niż firmy analogowe – pisze "Puls Biznesu".

Niemal 65 proc. przedsiębiorstw o profilu cyfrowym realizuje strategię dynamicznego wzrostu, a jedynie 35 proc. skupia się na zachowaniu obecnego stanu rzeczy.

Duże zyski

- Nowoczesne technologie sprawiają, że niezależnie od tego, gdzie mieści się dana firma i kto nią zarządza, wiedza o rynku, obserwowanych na nim trendach rozwojowych oraz dostęp do klientów są takie same. Dlatego przedsiębiorstwa, które mają pozornie gorszy start np. ze względu na fakt, że działają w miejscu, gdzie jest mało potencjalnych klientów, mogą szczególnie dużo zyskać wdrażając technologie ICT - tłumaczy Małgorzata Starczewska Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

Nie tylko IT

Wśród liderów w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w biznesie znaleźli się nie tylko przedstawiciele branży IT, ale również turystyki, gastronomii czy architektury krajobrazu - czytamy w artykule.

Autor: msz//bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock