TVN24 Biznes | Z kraju

Sukces skoków w Eurosporcie. 2,2 miliona widzów śledziło transmisje Pucharu Świata w Wiśle

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
red.
Źródło:
TVN24 Biznes
Puchar Świata w Wiśle - skok zwycięzcy
Puchar Świata w Wiśle - skok zwycięzcyEurosport
wideo 2/6
EurosportPuchar Świata w Wiśle - skok zwycięzcy

W miniony weekend odbyły się kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/22. Oba konkursy w Wiśle i piątkowe kwalifikacje transmitowane były przez Eurosport 1 i Player. Skoki w Eurosporcie obejrzało ponad 2,2 miliona widzów. Podczas transmisji skoków w sobotę i niedzielę kanał Eurosport 1 był drugą najpopularniejszą stacją telewizyjną w Polsce - wynika z badań oglądalności Nielsen Television Audience Measurement.

• 2,2 mln widzów weekendowych transmisji z Wisły w Eurosport 1 • W miniony weekend Eurosport drugą najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce • Blisko 4 mln widzów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Eurosport 1 od początku sezonu

W miniony weekend skoki w Eurosporcie obejrzało ponad 2,2 milionów widzów, tj. o 37% więcej niż transmisje z Wisły w ubiegłym sezonie. Średnia oglądalność tegorocznych transmisji z Wisły (kwalifikacje + konkursy) wyniosła ponad 820 tysięcy widzów, co dało Eurosportowi blisko 7% udziału w rynku. To odpowiednio 44% i 58% więcej niż w roku ubiegłym podczas relacji na żywo z Wisły. Tegoroczne zawody miały też najwyższą oglądalność spośród wszystkich transmisji z Wisły w Eurosporcie od początku rywalizacji Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza.

Puchar Świata w skokach w Eurosporcie

Od początku sezonu Puchar Świata w skokach narciarskich obejrzało w Eurosporcie 1 blisko 4 miliony widzów. Stacja poprawiła swój wynik w porównaniu do sezonu 2020/2021 o 23,5%.

- W Eurosporcie niezwykle ważne jest dla nas profesjonalne podejście i najwyższa jakość treści związanych ze sportem. Ogromnie cieszę się, że możemy wykorzystać 30 lat doświadczeń w produkcji, realizacji i transmitowaniu rywalizacji sportowców w różnych dyscyplinach, by zapewnić widzom skoków w Polsce najwyższy poziom merytorycznej relacji z Pucharu Świata w skokach narciarskich. Widownia rośnie nam z sezonu na sezon, co oznacza, że coraz więcej widzów docenia nasze podejście. To jednak również ogromne zobowiązanie. Dlatego nie oglądamy się za siebie i już przygotowujemy się do następnych konkursów w Klingenthal, które ponownie będzie można oglądać na wszystkich platformach TVN Grupa Discovery – w TVN, Eurosporcie i na Playerze - powiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę podczas transmisji skoków Eurosport był drugą najchętniej oglądaną przez widzów stacją telewizyjną w Polsce. Biorąc pod uwagę zarówno konkursy, jak i piątkowe kwalifikacje, był także płatnym kanałem nr 1 w kraju.

Oglądalność w niedzielęNielsen Television Audience Measurement
Oglądalność w sobotęNielsen Television Audience Measurement
Oglądalność w piątekNielsen Television Audience Measurement

W nadchodzących miesiącach widzowie kanałów i platform TVN Grupa Discovery będą mogli śledzić konkursy i kwalifikacje w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wszystkie zawody rozgrywane poza Polską transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze, a kwalifikacje oraz konkursy w Wiśle i Zakopanem w Eurosporcie 1 i Playerze. Niezrównana oferta zimowa TVN Grupa Discovery obejmuje także między innymi Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie dowolnym, snowboardzie, short tracku, a także Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym.

Wszystkie te wydarzenia transmitowane będą w Playerze. Dzięki Zimowemu Pakietowi Sportowemu użytkownicy mogą wykupić dostęp do serwisu trwający do końca marca i dać się porwać emocjom związanym ze sportami zimowymi, w tym z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pekin 2022, a także innymi pasjonującymi imprezami sportowymi na czele z tenisowym Australian Open.

Kolejny weekend z Pucharem Świata

Konkursy indywidualne w Klingenthal zaplanowano na sobotę i niedzielę (11-12 grudnia). Transmisje w TVN, Eurosporcie oraz Playerze.

Transmisje z konkursów Pucharu Świata w skokach w TVN, Eurosporcie i Playerze

TERMINARZ SEZONU 2021/2022 >>>

WIĘCEJ O SKOKACH NARCIARSKICH W EUROSPORT.PL >>>

Autor:red.

Źródło: TVN24 Biznes

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości