Psi psycholog, wróżka i tester wierności. Oto lista nietypowych dobrze płatnych zawodów

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Polski rynek pracy w czasie pandemiiTVN24
wideo 2/7
TVN24Polski rynek pracy w czasie pandemii

Rzadko wybierane, ale dobrze płatne zawody, to między innymi psi psycholog, pracujący na wysokościach, wróżka czy tester wierności. Nawet 10 tysięcy złotych może zarobić początkujący specjalista od makijażu pośmiertnego - wskazuje zestawienie Personnel Service.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

- W naszym zestawieniu opisujemy kilka wyjątkowych profesji, które wymagają nie lada umiejętności, a ich wykonywanie może przynieść bardzo satysfakcjonujące wynagrodzenie – wskazuje prezes Personnel Service i ekspert ds. rynku pracy Krzysztof Inglot.

Psi psychologowie i fryzjerzy nie narzekają na zarobki

Od 150 zł do nawet kilku tysięcy za ścięcie jednego drzewa trafia do kieszeni arborysty, zwanego potocznie "drzewiarzem”, który mierzy się z niebezpiecznymi wysokościami i innymi naturalnymi przeszkodami. Przedstawiciele tego zawodu zajmują się pielęgnacją drzew - przycinaniem ich w parkach czy usuwaniem niebezpiecznych konarów. Osoba wykonująca ten zawód zajmuje się też wycinką drzew, również w trudno dostępnych lub zatłoczonych miejscach.

Inne dobrze płatne nietypowe zajęcie to zawodowe mycie okien wieżowców. Można zarobić nawet kilkadziesiąt złotych za godzinę; stawka zależy od umytej powierzchni i stopnia trudności zadania.

Według ekspertów Personnel Service coraz popularniejsze, ale nadal nielicznie reprezentowane są też zawody związane z opieką nad zwierzętami i ich pielęgnacją." Psi fryzjerzy, czyli tzw. groomerzy za kąpiel i strzyżenie psa średniej wielkości pobierają od 70 do 120 zł - czytamy. Cena wzrasta, gdy pupila trzeba przygotować np. do profesjonalnej wystawy psów rasowych. Coraz częściej właściciele czworonogów decydują się też na usługi psiego psychologa. Może on liczyć na zarobki w granicach 250 zł za pierwszą wizytę i ok. 150 zł za każdą kolejną" - wskazali eksperci.

150 złotych za godzinę pracy wróżki

Z kolei na 100-200 zł wyceniana jest godzina pracy tanatopraktora, zwanego też wizażystą zwłok lub specjalistą od makijażu pośmiertnego. Do jego zadań należy przygotowanie ciała zmarłej osoby do pochówku w taki sposób, o jaki poprosi rodzina. Do jego zadań zalicza się niekiedy tanatoplastykę, gdy osoba zmarła uległa wypadkowi. Zabiegi specjalisty mają wtedy na celu przywrócenie naturalnego wyglądu. "Miesięczna pensja nawet początkującego specjalisty sięga potencjalnie 10 000 zł" - zaznaczono.

Stawki wróżki oscylują wokół 150 zł za godzinną konsultację. Osoby, które zamiast pytać wróżkę o wierność partnera, wolą twardych dowodów, mogą zgłosić się do tzw. testera wierności. "To nietypowy zawód, którego podejmują się zazwyczaj atrakcyjne fizycznie osoby, których rolą jest podjęcie próby uwiedzenia naszego partnera lub partnerki. Jednorazowa usługa, niezależnie od końcowego efektu, to koszt około 3000 zł" - wskazano.

Personnel Service to firma specjalizująca się w rekrutacji i zatrudnianiu pracowników z Ukrainy na potrzeby pracodawców w Polsce. Współpracuje z przedsiębiorstwami z wielu sektorów, w tym głównie automotive, RTV/AGD i przemysłu ciężkiego.

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock