Nowe pociągi trafią na polskie tory. Mają wyjątkowe udogodnienie

Z kraju

Pociągi przyszłościTVN24 Biznes i Świat
wideo 2/6

Przewozy Regionalne, największy polski przewoźnik kolejowy, odebrały najnowszy pociąg. Skład został wyprodukowany przez Pesę Bydgoszcz. Nowa jednostka jest jednym z kilku pojazdów typu Link, które już wkrótce będą jeździć w barwach przewoźnika - poinformowały w czwartek w komunikacie Przewozy Regionalne.

"Łącznie kupimy pięć pojazdów tego typu. Jako pierwszy regionalny przewoźnik będziemy posiadać pociągi z dedykowanymi strefami dla najmłodszych pasażerów, którzy dopiero zaczynają przygodę z koleją" – powiedział cytowany w komunikacie Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych.

Przewozy Regionalne to właściciel marki Polregio, pod która kursują pociągi przewoźnika.

Nowy skład Pesa Link to pierwszy z nowoczesnych pojazdów, które zasilą flotę Polregio. Już w tym roku na polskich torach pojawią się pierwsze z ponad 50 nowoczesnych składów. Wśród nich znajdą się zarówno zupełnie nowe, wyprodukowane przez krajowych producentów pociągi, jak i kompleksowo zmodernizowane składy.

Jak informuje przewoźnik, realizowane obecnie plany modernizacyjne są efektem bardzo dobrej kondycji finansowej spółki. W zeszłym roku po raz pierwszy w swojej 15-letniej historii osiągnęła ona dodatni wynik finansowy we wszystkich obszarach działalności. Spółka zanotowała 51,2 mln zysku netto, w tym 12,4 mln zł ze sprzedaży.

Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług Polregio korzysta prawie 80 mln pasażerów.

Autor: gry / Źródło: PAP