Ogłoszono przetargi na budowę pięciu obwodnic

Z kraju

shutterstock.comPrzetargi na budowę pięciu obwodnic ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Przetargi na budowę pięciu obwodnic, w tym Trasy Kaszubskiej między Lęborkiem a Gdynią (droga ekspresowa S6) oraz wiaduktu w Legionowie ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - poinformował rzecznik prasowy GDDKiA w komunikacie.

Ogłoszone przetargi dotyczą ok. 124 km nowych dróg, z czego 65,5 km dotyczy drogi ekspresowej S6. Inwestycje mają ułatwić komunikację, a także podnieść bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Jakie odcinki?

Przetargi dotyczą projektu i budowy drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej, obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego, obwodnicy Stalowej Woli i Niska, obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. Kolejne przetargi dotyczą kontynuacji projektowania i budowy obwodnicy Iłży oraz projektowania i budowy wiaduktu w Legionowie. Jak wskazano w komunikacie, obecnie GDDKiA prowadzi postępowania przetargowe na 80 odcinków o łącznej długości 1173,4 km. W ramach nowo realizowanych inwestycji GDDKiA podpisała także 52 umowy na łącznie 691,2 km.

3,9 tys. km autostrad i dróg ekspresowych za 107 mld złotych powstanie w ramach "Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023":

Ewa Kopacz: program budowy dróg jest szacowany na 107 mld złotychtvn24

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com