Ograniczenia w dostępie do konta. W weekend utrudnienia dla klientów sześciu banków

Z kraju

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/4

Brak dostępu do bankomatów oraz bankowości internetowej i mobilnej. To utrudnienia, które w weekend czekają na klientów niektórych banków. Powodem są zaplanowane prace serwisowe.

mBank

W nocy z soboty na niedzielę zostaną przeprowadzone prace modernizacyjne. Dlatego w godzinach 1.00 - 8.30 klienci nie złożą żadnego wniosku, a pomiędzy 1.30 - 8.00 nie skorzystają z aplikacji mobilnej oraz nie zalogują się na swoje konto w internecie.

Dodatkowo zostaną przeprowadzone prace, które spowodują wyłączenie mKantoru oraz mPlatformy walutowej. Usługa będzie niedostępna w godzinach 18.00 w sobotę - 8.00 w niedzielę w serwisie transakcyjnym oraz na urządzeniach mobilnych.

Ponadto dzwoniąc na mLinię oraz kontaktując się za pośrednictwem eksperta online klienci uzyskają informacje o ofercie banku, jednak nie zrealizują żadnych operacji. Jak poinformowano, korzystanie z kart płatniczych pozostanie bez zmian.

"Prosimy o wyrozumiałość oraz wykonanie wszelkich operacji we wcześniejszym terminie" - radzą przedstawiciele banku.

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli na poniedziałek w godzinach 0.00 - 5.30 zaplanowano prace serwisowe. W tym czasie niedostępne będą między innymi wpłatomaty, płatności BLIK oraz aplikacja Moje ING mobile. Pozostanie jednak możliwość skorzystania z bankowości Moje ING przez przeglądarkę internetową w telefonie. Dodatkowo, w nocy z niedzieli na poniedziałek w godzinach od 1.00 do 3.00 nie będą działały bankomaty.

Getin Noble Bank

W związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi w nocy z piątku na sobotę od godziny 23.30 do godziny 8.00 nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej.

Pekao

W związku z pracami serwisowymi w sobotę w godzinach 7.00 - 20.00 mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler.

Pekao24Makler to wielofunkcyjna platforma transakcyjna będąca elementem bankowości elektronicznej banku. Korzystają z niej klienci inwestujący w akcje i obligacje.

Raiffeisen Polbank

Ze względu na prace wdrożeniowe przez Giełdę Papierów Wartościowych, od piątku od godziny 22.00 do soboty do godziny 20.00 niedostępne będą funkcjonalności R-broker.

Za pośrednictwem systemu inwestorzy mogą składać zlecenia na instrumenty notowane na warszawskim parkiecie.

Orange Finanse

Utrudnienia czekają także na klientów Orange Finanse, któremu produkty bankowe dostarcza mBank.

W nocy z soboty na niedzielę zostaną przeprowadzone prace modernizacyjne. Dlatego w godzinach 1.30 - 7.30 klienci nie złożą wniosku, a pomiędzy 2.00 - 7.00 nie skorzystają z aplikacji mobilnej oraz nie zalogują się na swoje konto w internecie.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com