TVN24 Biznes | Z kraju

Weekendowe utrudnienia. Największe banki na liście

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb,kris/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Zuber o tym, co podrożało najmocniejTVN24 BIS
wideo 2/5
TVN24 BISZuber o tym, co podrożało najmocniej

Wiele banków zaplanowało prace serwisowe na ten weekend. W związku z tym ich klienci mogą mieć problemy w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej, korzystaniu z kart płatniczych czy w dostępie do usług maklerskich. Na liście banków, które zapowiedziały utrudnienia, są między innymi PKO BP, Pekao, mBank, ING Bank Śląski oraz Banku Millennium.

PKO Bank Polski

"W niedzielę 25 lipca od godz. 0.00 do godz. 5.00 w serwisie internetowym i telefonicznym iPKO oraz aplikacji IKO nie będą dostępne ubezpieczenia Moje Podróże24, Mój Dom24, PKO Ubezpieczenie dziecka oraz Assistance" - możemy przeczytać w komunikacie PKO BP.

Dodano, że "bankowość elektroniczna iPKO i karty płatnicze, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Bank Pekao

W sobotę 24 lipca w godz. 9.00-18.00 Bank Pekao będzie "prowadzić prace modernizacyjne w serwisie usług maklerskich". W związku z tym klienci banku mogą mieć "trudności w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler, aplikacji mobilnej Pekao24Makler i platformie eTrader Pekao".

mBank

W nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 2.00-7.30, klienci mBanku nie zapłacą kartą i nie wypłacą gotówki z bankomatu. W godzinach 2.00-9.30 nie będzie możliwości dokonania płatności za zakupy w internecie. Ponadto, w godzinach 2.00-9.30, niedostępne będą zarówno bankowość internetowa, jak i aplikacja mobilna banku.

ING Bank Śląski

"W sobotę, 24 lipca, przeprowadzimy prace technologiczno-serwisowe. W godzinach od 8.00 do 20:00 niedostępne będą: moduł Makler w systemie bankowości internetowej, aplikacja ING Makler Mobile" - poinformował ING Bank Śląski.

Bank Millennium

"W nocy z piątku na sobotę (24 lipca) od 2.00 do 2.20 wystąpią utrudnienia w korzystaniu z kart. W tym czasie zapłacisz kartą (np. na stacji benzynowej), ale niedostępne będą płatności kartą online oraz pozostałe usługi - jak np. spłata karty, aktywacja nowej karty i zmiana ustawień karty" - podał w komunikacie Bank Millennium.

Alior Bank

Jak informuje swoich klientów Alior Bank, "ze względu na prace serwisowe w sobotę 24 lipca od godz. 8.00 do 14.00 wystąpi niedostępność stawek transakcyjnych pozwalających zawrzeć nowe transakcje, w tym czasie autodealing będzie niedostępny dla Alior Online oraz BusinessPro".

W komunikacie dodano, że prace serwisowe "nie mają wpływu na dostępność systemów, transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów".

BNP Paribas

W BNP Paribas w piątek od godziny 22.00 do godziny 23.59 niedostępne będą systemy BiznesPl@net, GOmobile Biznes oraz BNP Paribas Connect Host to Host.

Idea Bank

Przed utrudnieniami ostrzega również Idea Bank. W piątek od godziny 22.00 do godziny 6.00 w sobotę nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej.

Bank BPS

W nocy z piątku na sobotę, w godzinach 1.00-5.00, z powodu prac serwisowych prowadzonych w Banku BPS mogą wystąpić przerwy w dostępie do systemu bankowości elektronicznej.

Nest Bank

W niedzielę na kilkunastogodzinne utrudnienia muszą przygotować się klienci Nest Banku. Jak poinformowano w komunikacie, od godziny 0.30 do 14.00 nie będzie możliwości zalogowania się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Autor:mb,kris/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock