Z kraju

Firmy szukają chętnych do pracy. Dają etat nawet bez doświadczenia

Z kraju

pixabay (CC 0 1.0)W okresie wakacji z rekrutacją może być tylko lepiej bo - jak co roku - pojawią się oferty pracy tymczasowej

W sektorze produkcyjnym przybywa etatów. Nie brakuje też ofert dla osób bez doświadczenia - informuje "Puls Biznesu".

Jak wynika z raportu agencji Barometr Manpower zatrudnienie w sektorze produkcji utrzymuje się na dobrym poziomie już od 12 kwartałów. Co więcej, przewiduje się, że popyt na pracowników w kolejnych miesiącach utrzyma się.

Bez doświadczenia

W okresie wakacji z rekrutacją może być tylko lepiej bo - jak co roku - pojawią się oferty pracy tymczasowej. Wiele skierowanych będzie do osób, które nie mają doświadczenia przy pracy w produkcji. Potrzeby kadrowe firm są tak duże, że często zapewniają kandydatom darmowy dojazd do pracy i premie.

Niskie bezrobocie

Warto przypomnieć, że w maju stopa bezrobocia wyniosła 9,2 proc. To spadek o 0,3 pkt. proc. w porównaniu do kwietnia tego roku i 1,5 pkt. proc. w porównaniu z majem ub. roku - wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Liczba bezrobotnych pod koniec maja 2016 r. wyniosła 1 mln 459,7 tys. osób i w porównaniu z końcem kwietnia 2016 roku spadła o 62,1 tys. (o 4,1 proc.). W porównaniu do maja ub. roku to spadek o 14,2 proc.

Po Brexicie do Polski może wrócić nawet 400 tys. Polaków. Czy polski rynek pracy jest na to gotowy? Zobacz materiał TVN24 BiS:

Autor: msz/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: pixabay (CC 0 1.0)

Pozostałe wiadomości