300 plus. Ponad pół miliona rodziców złożyło wniosek o wypłatę wyprawki

Z kraju

300 plus. Do kogo adresowane jest świadczenie?TVN24 BiS
wideo 2/4

Ponad 540 tysięcy wniosków złożono już o wypłatę świadczenia z programu "Dobry start" - poinformowało we wtorek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Twitterze. Najwięcej wniosków złożono w województwie śląskim i na Mazowszu.

Wnioski o wypłatę 300 zł wyprawki szkolnej można składać on-line od 1 lipca. Z kolei od 1 sierpnia ruszy nabór wniosków tradycyjną drogą – w urzędach i na poczcie.

"Już ponad 540 tys. wniosków online o #DobryStart! Przypominamy, że wniosek złożony w lipcu lub sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia do końca września!" - podało MRPiPS na Twitterze. Z mapy, która zamieszczono we wpisie wynika, ze najwięcej wniosków złożono w województwie śląskim (84,6 tys.) i na Mazowszu (84,3 tys.).

300 plus

Rodzice i opiekunowie mogą od 1 lipca złożyć wniosek o świadczenie "Dobry Start" on-line przez Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie można złożyć wniosek także drogą tradycyjna, papierową.

W ramach programu "Dobry start" 300 zł przysługuje niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole). Z programu będzie mogło skorzystać 4,6 mln dzieci. Pieniądze są wypłacane raz w roku.

Ci, którzy chcą dostać wyprawkę szkolną muszą złożyć wniosek najpóźniej do 30 listopada.

Autor: sta / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock