Znana marka wchodzi do Polski

Z kraju

Niedziele handlowe w 2020 rokutvn24
wideo 2/35

Primark wchodzi do Polski. Jak wynika z komunikatu irlandzkiej sieci, pierwszy sklep powstanie w warszawskiej Galerii Młociny.

Sklep Primark ma mieć powierzchnię 3660 m kw. Na dwóch piętrach znajdzie się odzież damska, męska i dziecięca.

Właścicielami otwartej w maju Galerii Młociny są EPP (70 proc. udziałów) oraz Echo Investment (30 proc.). EPP zarządza inwestycją, a spółka Echo Investment była odpowiedzialna za budowę i wynajem powierzchni.

Pierwszy sklep

"Przed ogłoszeniem daty otwarcia Primark we współpracy z Echo Investment dostosuje wynajętą przestrzeń do swoich potrzeb" - napisano w komunikacie Primarku.

Jak podano, od września Primark będzie szukać w Polsce ponad 250 pracowników.

W zeszłym miesiącu Primark otworzył swój pierwszy sklep w Europie Środkowo-Wschodniej w słoweńskiej Lublanie. Firma ogłosiła także plany otwarcia sklepu w Czechach.

Primark to międzynarodowa marka odzieżowa. Firma pochodzi z Irlandii. Obecnie posiada ponad 370 sklepów i niemal 1,5 mln m kw. powierzchni handlowej w 12 krajach. Zatrudnia ponad 75 tys. osób.

Konkurencja

Jeśli chodzi o wartość sprzedaży w Europie, to według Retail-Index, Primark w 2018 roku był na czwartym miejscu. Sieć odzieżowa z Wysp znalazła się za firmami: Inditex (m.in. marka Zara), H&M i Marks&Spencer. Na polskim rynku będzie także konkurować m.in. z Reserved.

Autor: kris / Źródło: PAP, tvn24bis.pl