TVN24 Biznes | Z kraju

Jarosław Kaczyński komentuje pogłoski dotyczące odejścia Daniela Obajtka z Orlenu

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Kaczyński o prezesie Orlenu
Kaczyński o prezesie OrlenuPolskie Radio 24
wideo 2/6
Polskie Radio 24Kaczyński o prezesie Orlenu

To jest całkowita nieprawda. Daniel Obajtek się świetnie sprawdza w roli szefa Orlenu i budowniczego wielkiego przedsięwzięcia gospodarczego, wielkiego koncernu - stwierdził w Polskim Radiu 24 prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński.

Kaczyński o pogłoskach dotyczących odejścia Obajtka z Orlenu

Wicepremier został zapytany we wtorkowej rozmowie w Polskim Radiu24 o pogłoskę o odejściu Daniela Obajtka ze stanowiska szefa Orlenu.

- To jest całkowita nieprawda. Pan Daniel Obajtek się świetnie sprawdza w roli szefa Orlenu i tego budowniczego naprawdę wielkiego przedsięwzięcia gospodarczego, tego wielkiego koncernu, który będzie największy w tej części Europy. I jednocześnie jest już dzisiaj traktowany przez te największe koncerny z tej dziedziny - mówię o koncernach petrochemicznych - jako nie tylko potencjalny konkurent. I to już jest dobry znak, dobry znak, że zaczynamy i tutaj się jakoś liczyć - powiedział prezes PiS.

Jak dodał, "jak się komuś coś udaje, to się nagle okazuje, że jest bardzo wielu takich, którzy by go chcieli zmienić".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Obajtek o sytuacji Orlenu

Pod koniec października, przy okazji opublikowanych danych za III kwartał 2021 r. PKN Orlen, Obajtek podkreślił, że "budujemy koncern multienergetyczny o zdywersyfikowanych źródłach przychodów i zysków". - To pozwala nam elastycznie reagować na wyzwania rynkowe i gwarantuje stabilność finansową, a co za tym idzie możliwość realizowania kolejnych kluczowych inwestycji - stwierdził prezes PKN Orlen.

- Jesteśmy w bardzo dobrej kondycji finansowej, mamy solidną bazę do dalszego rozwoju i realizacji strategicznych projektów, które są tak ważne dla przyszłości Grupy Orlen. Szczególnie w kontekście dalszego wzmacniania naszej pozycji na zagranicznych rynkach - dodał Obajtek.

Przychody Orlenu

PKN Orlen w III kwartale 2021 r. zanotował przychody na poziomie 36,5 mld zł, o 52 proc. wyższe niż przed rokiem m.in. w efekcie wyższych notowań produktów rafineryjnych i petrochemicznych. Zysk wyniósł 2,9 mld zł, o 2,3 mld zł więcej niż przed rokiem.

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości