Grupa Lotos szuka prezesa. Podano wymagania

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Prezes Orlenu o przejęciu Lotosu i EnergiTVN24
wideo 2/6
TVN24Prezes Orlenu o przejęciu Lotosu i Energi

Do 3 grudnia mogą zgłaszać się kandydaci na prezesa Grupy Lotos. Rada nadzorcza spółki ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na to stanowisko.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"Rada Nadzorcza Spółki Grupa LOTOS S.A. z siedzibą w Gdańsku ogłasza wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu w Zarządzie Spółki Grupa LOTOS S.A. X wspólnej kadencji" - poinformowała spółka na swojej stronie internetowej.

Po rezygnacji Pawła Majewskiego z funkcji prezesa Grupy Lotos, Rada Nadzorcza powierzyła obowiązki prezesa Zofii Paryle. W zarządzie Grupy Lotos pełni funkcję wiceprezesa ds. finansowych od 25 lipca 2019 roku, wchodząc w skład zarządu X kadencji. Majewski zrezygnował z funkcji prezesa Lotosu, ponieważ od 12 listopada objął stanowisko prezesa PGNiG. Prezesem Lotosu był od początku lutego 2020 roku.

Wymagania

Kandydaci ubiegający się o to stanowisko powinni m.in. posiadać wykształcenie wyższe, także uzyskane za granicą, ale uznane w Rzeczypospolitej Polskiej; co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę; co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych.

Ponadto, powinni m.in. posiadać wiedzę w zakresie znajomości zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników; w zakresie znajomości zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa, spółek publicznych oraz zasad wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

Kandydat nie może pełnić funkcji społecznego współpracownika albo być zatrudniony w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła do Parlamentu Europejskiego na podstawie umowy o pracę lub świadczyć pracy na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze; być zatrudnionym przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę.

Jak podała spółka, termin przyjmowania zgłoszeń upływa 3 grudnia 2020 roku; otwarcie zgłoszeń nastąpi 4 grudnia br.

Kandydaci spełniający wymogi określone w ogłoszeniu zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, które odbywać się będą od 7 grudnia 2020 r. w biurze spółki w Warszawie, przy Placu Bankowym 1.

Lotos to koncern naftowy zajmujący się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Jest producentem i dostawcą m.in. benzyny bezołowiowej, oleju napędowego, oleju napędowego do celów opałowych (lekki olej opałowy), paliwa lotniczego oraz ciężkiego oleju opałowego. Koncern specjalizuje się także w produkcji i sprzedaży olejów smarowych i asfaltów.

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock