Polka na czele sieci Ikea. Od września zapowiada rewolucję

Z kraju

Shutterstock, Twitter/@RzecznikIKEAAnna Pawlak-Kuliga prezesem Ikea w Polsce

Sklepy Ikea po raz pierwszy mają Polaka na czele. Sieć ogłosiła, że od września prezesem spółki Ikea Retail w Polsce będzie Anna Pawlak-Kuliga. Zastąpi inną kobietę - dotychczasową prezes Evelyn Higler. I od razu zapowiada rewolucję w działaniu sklepów.

Dotychczasowa szefowa, Evelyn Higler, przejdzie do globalnych struktur szwedzkiego koncernu.

Sprzedaż przez internet

Polska prezes zamierza wprowadzić rewolucję w dotychczasowym funkcjonowaniu sklepu. Ma zostać wprowadzona długo oczekiwana przez klientów sprzedaż przez internet.

- W najbliższych latach planujemy otwierać kolejne sklepy, w tym już niedługo, bo w drugiej połowie 2017 roku sklep w Lublinie. Będziemy także rozwijać Ikea w Polsce w kierunku sprzedaży wielokanałowej i już w najbliższych miesiącach wprowadzimy sprzedaż mebli przez Internet - mówi Anna Pawlak-Kuliga cytowana przez portal dlahandlu.pl.

Anna Pawlak-Kuliga jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w latach 2002-2008 była zatrudniona w firmach Pro-Market LTD i Regus. Następnie rozpoczęła swoją pracę dla Ikei, gdzie w jednym ze sklepów w Londynie objęła stanowisko nawigatora biznesu. W kolejnych latach awansowała w ramach struktur wewnętrznych Ikea w Wielkiej Brytanii.

Do Polski wróciła w 2012 roku, początkowo jako członek zarządu Ikea Retail, a rok później również wiceprezes. Przez cały czas ściśle współpracowała z Evelyn Higler. Zasiadała też w zarządzie spółki Ikea Property oraz radzie nadzorczej Ikea Distribution na Europę Południowo-Wschodnią - informuje branżowy portal dlahandlu.pl.

O grupie

Ikea Retail w Polsce ma obecnie 9 sklepów. Z Polski pochodzi 19 proc. globalnej produkcji Ikea. Ogólnie Grupa Ikea ma 328 sklepów w 28 krajach na świecie.

Prezes podkreśla, że planuje kontynuować strategię rozwoju firmy na polskim rynku, która zakłada ponad pięciokrotny wzrost obrotów do 2035 r., z obecnych ok. 3 miliardów złotych do 16 miliardów.

Ikea projektuje składane schrony dla uchodźców:

Autor: mb//ms / Źródło: tvn24bis.pl, dlahandlu.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, Twitter/@RzecznikIKEA