"Skrócenie kolejek". Premier mówi o zapaści w służbie zdrowia

Z kraju

Arch. TVN24Premier: im dłużej będziemy zwlekać z reformą, tym głębsza będzie zapaść z służbie zdrowia

Reforma służby zdrowia jest dobrze przygotowana; liczymy, że skróci kolejki i zwiększy dostępność pacjentów do usług medycznych - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Im dłużej będziemy zwlekali, tym bardziej zapaść w służbie zdrowia będzie się pogłębiała - oceniła.

Premier wraz ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem była gościem na posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego. W obradach uczestniczyła również szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Reforma służby zdrowia

- W naszej ocenie jest to reforma dobrze przygotowana, dobra dla Polaków, dobra dla pacjentów, dobra dla służby zdrowia i w przyszłości przynosząca efekty takie, na które wszyscy liczymy. To, o czym tak powszechnie mówimy: skrócenie kolejek, dostępność pacjentów do usług medycznych, wreszcie pełne ich zabezpieczenie, powszechność tego systemu - powiedziała w czwartek premier. Według niej, jeśli nie podejmie się wyzwania, "jakim są zmiany w służbie zdrowia, to system, który jest w tej chwili, będzie tylko i wyłącznie coraz bardziej popadał w chorobę, w której tkwi". Premier zwróciła uwagę, że w dyskusji nad koniecznymi zmianami w służbie zdrowia należy wziąć pod uwagę czas.

- Im dłużej będziemy zwlekali z podjęciem decyzji ze skierowaniem projektów ustaw do prac parlamentarnych, tym ta zapaść w służbie zdrowia będzie się jeszcze pogłębiała - powiedziała Beata Szydło.

Konstanty Radziwiłł o pracach ministerstwa zdrowia:

Konstanty Radziwiłł o pracach ministerstwa zdrowiatvn24

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Arch. TVN24