ZUS zmienia kapitana. Kopacz powołała tymczasowego prezesa

Z kraju

tvn24Elżbieta Łopacińska była dotąd wiceprezesem ds. świadczeniowych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Elżbieta Łopacińska będzie pełniła obowiązki prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do czasu wyłonienia nowego prezesa - poinformował rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz.

Elżbieta Łopacińska była dotąd wiceprezesem ds. świadczeniowych Zakładu. Pełniła już obowiązki prezesa ZUS od 9 września do 1 października 2009 r.

Kolejne etapy konkursu

31 marca pracę zakończył dotychczasowy prezes Zakładu Zbigniew Derdziuk, który złożył dymisję na początku lutego. W tej chwili trwa konkurs na nowego prezesa. Ogłoszenie o naborze na to stanowisko ukazało się w połowie marca. Jak informował PAP we wtorek wiceminister pracy Marek Bucior, w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejny etap, tym razem pisemny, konkursu. Bucior przewodzi komisji konkursowej. Do konkursu zakwalifikowało się pięć osób: Katarzyna Kalata, Piotr Kobierski, Adam Niedzielski, Michał Schröder oraz Edyta Stępień. - 7 kwietnia odbędzie się część pisemna konkursu, a także badanie kompetencji kierowniczych. Kompetencje te będą weryfikowane za pośrednictwem firmy zewnętrznej, która przeprowadzi m.in. testy psychologiczne kandydatów - powiedział Bucior. - Gdy będziemy mieć wyniki, nastąpi część ustna konkursu, która jest planowana na 14 kwietnia - poinformował. Bucior zaznaczył, że komisja konkursowa ma możliwość wyłonienia do trzech kandydatów, których nazwiska zostaną przekazane ministrowi pracy.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24