Kim jest prekariat? Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Z kraju


W dzisiejszym "Otwarciu dnia" powiemy o nowym pokoleniu Polaków: młodych, wykształconych, pracujących, ale biednych. Prekariat, bo tak się ich określa, stało się kluczowym słowem w minionych wyborach. Czy właśnie na naszych oczach biorą oni życie w swoje ręce i chcą coś zmienić także w polityce? Na te pytania będziemy szukali odpowiedzi w TVN24 Biznes i Świat.

Gośćmi TVN24 Biznes i Świat o godz.10:55 będą Rafał Hirsch, dziennikarz tvn24bis.pl oraz Jakub Dymek z "Krytyki Politycznej".

Biznes w wyborach

W TVN24 Biznes i Świat nie zabraknie także dalszych komentarzy ekspertów dotyczących zakończonej kampanii wyborczej. Pod lupę weźmiemy gospodarcze obietnice prezydenta elekta Andrzeja Dudy.

Na podbój nieba

Solar Impuls, czyli szwajcarski samolot napędzany energią słoneczną udaje się w najtrudniejszy fragment lotu. W związku z tym, w TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy o sensowności projektu i dlaczego teoretycznie tak prosta czynność jak energia słoneczna nadal jest tak słabo wykorzystywana.

O godz. 11:30 gościem "Otwarcia dnia" będzie Tomasz Rożek, publicysta naukowy "Gościa Niedzielnego", autor bloga "Nauka. To lubię".

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl