Nie zapomnijcie zabrać gotówki. Weekend z utrudnieniami w kilku bankach

Z kraju

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/5

Brak możliwości płatności kartą, wypłaty gotówki z bankomatu czy niedostępne systemy bankowości internetowej. To utrudnienia, które czekają na klientów niektórych banków. Powodem są zaplanowane prace serwisowe.

PKO BP

W związku z planowanymi pracami informatycznymi w niedzielę od godziny 3:00 do godziny 4:00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych "Płacę z iPKO".

Jak poinformowano, w czasie trwania przerwy działanie aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim zostanie ograniczone do realizacji wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych. Jednocześnie podkreślono, że wszystkie karty płatnicze PKO Banku Polskiego będą obsługiwane bez zakłóceń, z wyjątkiem płatności internetowych z włączoną usługą 3D Secure.

BZ WBK

W niedzielę w godzinach 0:00-1:30 klienci nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej.

mBank

W związku z pracami modernizacyjnymi, w nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 2:00-6:00 klienci nie będą mogli zapłacić kartą, wypłacić gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu. Ponadto pomiędzy 2:00-7:30 klienci nie skorzystają z aplikacji mobilnej oraz nie zalogują się na swoje konto w internecie. W związku z pracami serwisowymi nie będą działały również mKantor oraz mPlatforma walutowa. Usługi nie będą dostępne w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 0:00-7:30 oraz 28 stycznia w godzinach 4:00-8:00.

"Prosimy o wyrozumiałość oraz wykonanie wszelkich operacji we wcześniejszym terminie" - radzą przedstawiciele banku.

Orange Finanse

Podobne utrudnienia czekają na klientów Orange Finanse, do którego produkty bankowe dostarcza właśnie mBank.

Ponadto w nocy niedzieli na poniedziałek, w godzinach 0:30-4:30, zaplanowano prace modernizacyjne po stronie operatora Orange. Dlatego w tym czasie nie będzie możliwa realizacja doładowania online.

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli na poniedziałek w godzinach 0:00-5:00 zaplanowano prace serwisowe za sprawą których czasowo niedostępne będą: wpłatomaty, płatności BLIK, płatności Mastercard w telefonie, aplikacja na telefon Moje ING mobile.

Ponadto klienci nie skorzystają z systemu ING CardsOnLine (odpowiedzialny za prezentację danych kartowych, transakcji i wyciągów), a także systemu rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir.

To jednak nie koniec utrudnień. Dodatkowo w sobotę w godzinach 16:00-21:00 niedostępne będą moduł Makler w systemie bankowości internetowej, aplikacja ING Makler Mobile. Powodem są zaplanowane prace technologiczno-serwisowe.

Raiffeisen Polbank

W piątek w godzinach 22:10-22:40 niedostępny będzie system R-Online Biznes. W nocy z piątku na sobotę w godzinach 0:00-2:00 nie będzie zaś możliwe skorzystanie z systemu R-Online. Za pośrednictwem bankowości elektronicznej R-Online klienci mają dostęp do rachunków i kart płatniczych.

Idea Bank

W piątek od godziny 22:00 do godziny 22:15 z uwagi na prace konserwacyjne mogą wystąpić przerwy w dostępie do bankowości elektronicznej Idea Banku.

Bank Pocztowy

W sobotę od godziny 20:00 do niedzieli do godziny 4:00 nie będzie możliwości wykonania operacji związanych z obsługą finansową. Powodem są zaplanowane prace modernizacyjne. Jednocześnie poinformowano, że w niedzielę w nocy w godzinach 4:00-6:00 nie będą działały karty płatnicze Banku Pocztowego.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock