Nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz gotówki. Weekend z utrudnieniami w dużych bankach

Z kraju

Dwie opłaty za kartę kredytowąTVN24 BiS
wideo 2/5

Problemy z płatnościami kartą, brak dostępu do bankomatów oraz bankowości elektronicznej - to utrudnienia, które czekają na klientów kilku dużych banków, w tym PKO BP, ING, BZ WBK. Wszystko z powodu prac serwisowych zaplanowanych w najbliższy weekend.

1. PKO BP

Na utrudnienia muszą przygotować się wszyscy klienci PKO BP. Jak poinformowano na stronie banku, w związku z planowanymi pracami informatycznymi w niedzielę od godziny 0:01 do godziny 13:00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych "Płacę z iPKO".

Usługa pozwala na płatność za zakupy w sklepach internetowych bez potrzeby wypełniania formularza przelewu, ujawniania numeru swojej karty płatniczej czy konta.

"W czasie trwania przerwy transakcje dokonywane przy pomocy aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim zostaną ograniczone do wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych" - dodano. Jednocześnie zapewniając, że wszystkie karty płatnicze PKO Banku Polskiego będą obsługiwane bez zakłóceń, zarówno w zakresie płatności w sklepach, jak i wypłat z bankomatów.

2. Pekao

W związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi w banku Pekao w sobotę od godziny 21:00 do godziny 7:00 w niedzielę nastąpi przerwa techniczna w dostępie do serwisów Pekao24, serwisów Xelion i usług maklerskich.

3. BZ WBK

Prace konserwacyjne zostaną przeprowadzone również w Banku Zachodnim WBK. W efekcie, klienci banku nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej w sobotę w godzinach 00:00-12:00.

To jednak nie koniec utrudnień.

Z powodu prac konserwacyjnych także w poniedziałek w godzinach 2:00-6:00 nie będzie bowiem można korzystać z bankomatów, wpłatomatów i kart płatniczych Banku Zachodniego WBK.

4. ING Bank Śląski

Przerwa w dostępie do wybranych usług czeka na klientów ING Banku Śląskiego.

Z powodu prac modernizacyjnych w nocy z soboty na niedzielę w godzinach 0:00-7:00 niedostępne będą bankomaty i wpłatomaty, systemy bankowości internetowej Moje ING, ING Business i ING CardsOnLine oraz płatności BLIK oraz NFC. Ponadto, w tym czasie nie będzie można wykonać płatności Mastercard w telefonie, przelewów z kart kredytowych, a także skorzystać z systemu rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir.

Przedstawiciele banku ostrzegają, że mogą też wystąpić problemy z płatnościami kartą oraz z aktywacją kart i nadawaniem PIN-u.

"Jeśli możesz, zrób wcześniej wszystkie ważne przelewy. Jeśli masz plany na sobotę lub niedzielę, wypłać wcześniej gotówkę" - wskazano.

Prace technologiczno-serwisowe zaplanowano w ING Banku Śląskim również w nocy z niedzieli na poniedziałek w godzinach 03:00-03:20. Niedostępne będą wówczas: aplikacja Moje ING mobile, płatności BLIK oraz system ING CardsOnLine.

5. Raiffeisen Polbank

Na liście banków, które przeprowadzą prace techniczne jest także Raiffeisen Polbank. W związku z tym w nocy z piątku na sobotę w godzinach 23:30-5:00 niedostępne będą systemy R-Online oraz R-Online Biznes.

System bankowości internetowej R-Online umożliwia dostęp do posiadanych produktów bankowych przez internet.

Ponadto, w tym czasie nie będzie dostępu do systemów i aplikacji bankowych: R-Investment, Mobilny Bank , Mobilny Portfel, Wideo Doradca, Multicash.

6. Alior Bank

W związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi w Alior Banku od 15.09 (piątek) od godz. 23:00 do 16.09 (sobota) do godz. 6:00 nastąpi przerwa w dostępie do serwisu bankowości elektronicznej.

Niedostępna będzie też usługa BLIK.

Prace te nie mają wpływu na transakcje kartowe, jak poinformował bank na swoim profilu na Facebook'u.

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock