Lepiej trzymaj gotówkę w portfelu. Utrudnienia w kilku dużych bankach

Z kraju

Pięć opłat bankowych, o których możesz nie wiedziećtvn24bis.pl
wideo 2/5

Brak możliwości skorzystania z bankomatów, kart płatniczych oraz przerwy w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej - to utrudnienia czekające na klientów niektórych banków. Powodem są zaplanowane w najbliższych dniach prace serwisowe.

Getin Noble Bank

Na utrudnienia muszą przygotować się na pewno klienci Getin Noble Banku. Jak poinformowano na stronie internetowej banku, w związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi w nocy z piątku na sobotę od godziny 00:00 do godziny 02:15 nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej.

Raiffeisen Polbank

Prace techniczne będą miały miejsce także w Raiffeisen Polbank. W efekcie w nocy w soboty na niedzielę w godzinach 00:00-03:00 nie będzie możliwe dokonywanie wpłat i wypłat środków w bankomatach, transakcji bezgotówkowych, a także płatności internetowych kartami debetowymi wydanymi do kont klientów indywidualnych. Ponadto od soboty od godziny 08:00 do niedzieli do godziny 03:00 w nocy w systemie bankowości internetowej i aplikacjach nie będzie możliwości zmiany limitów dziennych transakcji dla wszystkich kart debetowych wydanych do kont klientów indywidualnych oraz firmowych, a także dla wszystkich kart kredytowych.

Bank Zachodni WBK

Z powodu prac konserwacyjnych w poniedziałek w nocy w godzinach 02:00-06:00 klienci nie będą mogli korzystać z bankomatów, wpłatomatów i kart płatniczych Banku Zachodniego WBK.

Jak wskazano w komunikacie, podczas przerwy klienci będą mogli wypłacać gotówkę z innych bankomatów - za pomocą Blika.

ING Bank Śląski

Prace serwisowe w nocy z niedzieli na poniedziałek w godzinach 00:00-05:00 zaplanowano w ING Banku Śląskim.

W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, aplikacji mobilnej Moje ING mobile oraz systemie ING CardsOnLine. Ponadto problemy mogą objąć także płatności Blik oraz NFC, a także płatności Mastercard w telefonie.

Jak dodano, system bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych - ING Business oraz jego wersja mobilna będą niedostępne już od godziny 23:00. W związku z pracami mogą występować też problemy w realizacji transakcji kartowych.

Nest Bank

Na utrudnienia muszą przygotować się również klienci Nest Bank. W związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi, w poniedziałek w nocy od godziny 02:00 do godziny 06:00, wystąpią czasowe utrudnienia przy wypłacie środków z kart płatniczych oraz brak możliwości dokonywania płatności.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock