Praca w Wielkanoc? Sprawdź, kogo szukają i ile możesz zarobić

Z kraju

TVN24 Biznes i ŚwiatBiznes dla Ludzi, cz.2

Pracodawcy rozpoczęli rekrutacje pracowników do sezonowych prac związanych z Wielkanocą. W programie "Biznes dla ludzi" wyjaśniliśmy, jacy kandydaci są poszukiwani i na jakie zarobki mogą liczyć.

Wielkanoc to kolejny czas w roku, kiedy można skorzystać z możliwości dodatkowego zarobku. Większość ofert pracy związana jest ze zwiększonym ruchem w handlu w tym okresie.

Wśród nich znajdują się zarówno zajęcia w pełnym wymiarze godzin, wykonywane przez cały tydzień, jak i te dotyczące prac weekendowych.

Kto jest potrzebny?

- Rekrutowani są kandydaci, którzy przede wszystkim są otwarci na ludzi i komunikatywni. Pracodawcy doceniają także osoby dyspozycyjne, wykazujące się dużym zaangażowaniem w pracy. Zdarza się, że te cechy są cenione bardziej niż doświadczenie w pracy na podobnych stanowiskach - mówi TVN24 Biznes i Świat Krzysztof Inglot, Dyrektor Działu Rozwoju Rynków w Work Service.

Jak dodaje, najwyższych zarobków mogą oczekiwać osoby zajmujące się sprzątaniem mieszkań. - Średnia stawka za godzinę pracy w tym okresie wynosi 36 zł brutto. Równie atrakcyjne wynagrodzenie otrzymują kurierzy rozwożący upominki wielkanocne, którym pracodawcy są w stanie płacić średnio 23,5 zł brutto za godzinę pracy. Natomiast kasjerzy w hipermarketach otrzymają średnio 11,7 zł brutto - tłumaczy gość "Biznesu dla ludzi".

Wyższe stawki

Stawki przy pracach wielkanocnych są wyższe średnio o 15-20 proc. wyższe niż standardowo - zaznacza Inglot. - Dodatkowi pracownicy potrzebni są od zaraz i mogą liczyć na pracę co najmniej do końca kwietnia. Oferty pracy można znaleźć internecie, a także bezpośrednio w punktach handlowo-usługowych - dodaje.

Program "Biznes dla ludzi" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat" o godz. 18.15.

Autor: tol/ps / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock.com