Sieć popularnych sklepów podnosi pensje. Zobacz o ile

Z kraju

ShutterstockOd 1 kwietnia wzrosną wynagrodzenia pracowników Biedronki

Właściciel sieci sklepów Biedronka Jeronimo Martins Polska poinformował, że od 1 kwietnia podwyższa wynagrodzenia swoich pracowników. Pensja kasjera-sprzedawcy z trzyletnim stażem pracy w JMP zwiększa się z 2200 zł brutto do 2450 zł brutto (czyli na rękę z 1600 zł na 1773 zł) - czytamy na stronie sieci.

W związku z kwietniową podwyżką firma w 2016 roku zainwestuje w wynagrodzenia pracowników dodatkowo ponad 80 mln złotych.

Jakie zmiany?

Najniższe wynagrodzenie, czyli pensja dla rozpoczynających pracę w sklepach Biedronka, będzie wynosić 2250 zł brutto. W miarę wydłużania się stażu pracy, pensja sprzedawcy-kasjera wzrasta. Ponadto pracownicy sklepów mają możliwość otrzymywania miesięcznych premii do 350 zł miesięcznie - czytamy na stronie.

W ubiegłym roku średnio miesięcznie objętych premiami było ponad 80 proc. zatrudnionych w sieci.

Ustanowienie wynagrodzenia wejściowego w sieci Biedronka na poziomie 2250 zł brutto oznacza jego podwyżkę w stosunku do dotychczasowego poziomu (2000 zł brutto) o 12,5 proc. Wynagrodzenie obowiązujące w Biedronce od kwietnia br. będzie zatem wyższe o blisko 22 proc. od aktualnej minimalnej pensji w kraju.

Firma Jeronimo Martins Polska jest obecnie największym prywatnym pracodawcą w kraju, który zatrudnia ponad 55 000 osób w oparciu o umowę o pracę.

Wynagrodzenia Polaków na tle Europy:

Wynagrodzenia Polaków na tle EuropyTVN24 BiS

Autor: mb/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock