Ursus powraca z nowym ciągnikiem. Czy firma odbuduje dawną potęgę?

Z kraju

materiały promocyjneUrsus zaprezentował nowy model ciągnika

W piątek na targach AGROTECH w Kielcach Ursus zaprezentował nowy ciągnik serii C. - Nowa oferta produktowa będzie wspierać dalszy rozwój firmy i strategię odbudowy - poinformowała spółka w komunikacie. Z 1,5 mln ciągników wykorzystywanych obecnie w Polsce, prawie połowa to ciągniki marki Ursus.

Historia ciągników serii C sięga lat 60. Pierwszy wyprodukowany model C-4011, a następnie udoskonalony model C-355, stały się prototypami dla całej linii C.

Pojazdy Ursus wersji C o mocy od 50 do 102 KM to jedne z najpopularniejszych ciągników w Polsce, przeznaczone dla małych i średnich gospodarstw oraz na potrzeby branży leśnej, budowlanej i komunalnej. Obecnie Ursus dysponuje siedmioma modelami tej klasy.

Jak czytamy w komunikacie, rodzina ciągników oznaczona symbolem C została zaprojektowana i wykonana w całości przez polskich konstruktorów i inżynierów w centrum badawczym URSUS-a w Lublinie.

Rozwój

- Wprowadzenie do oferty ciągników serii C to kolejny krok w kierunku odbudowy najstarszej polskiej marki. 120 lat tradycji URSUSA zobowiązuje do dalszego rozwoju - powiedział cytowany w komunikacie Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

W ostatnich dwóch latach (2013-2014) firma wprowadziła do oferty dziewięć swoich produktów, w tym siedem nowych modeli ciągników o mocy 50-180 KM. Na koniec 2014 r. URSUS osiągnął rok do roku 125 proc. wzrost sprzedaży ciągników.

Spółka spodziewa się wzrostu sprzedaży w kraju w związku z poszerzeniem oferty ciągników i dostosowaniem jej do oczekiwań polskich odbiorców. W ramach ekspansji zagranicznej URSUS chce w bieżącym roku rozwinąć sprzedaż w krajach unijnych, w Europie Wschodniej, w krajach bałkańskich oraz w afrykańskich. W 2014 roku URSUS przeznaczył ok. 17 mln zł na rozwój oferty i rozbudowę zaplecza produkcyjnego. W tym roku spółka planuje przeznaczyć kolejne 24 mln zł na inwestycje.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: mat. promocyjne