Potężny zastrzyk finansowy dla innowacyjnych firm z Pomorza Zachodniego

Z kraju

Potężny zastrzyk finansowy dla innowacyjnych firm z Pomorza Zachodniego

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Innowacje - to słowo odmieniają przez wszystkie przypadki zarówno przedsiębiorcy, jak i eksperci zajmujący się gospodarką. Dziś bowiem bycie konkurencyjnym na rynku musi wiązać się z innowacyjnością: produktów, usług, rozwiązań. Aby budować silną gospodarkę Pomorza Zachodniego, samorząd województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 wspiera firmy, które stawiają na innowacje.

- Musimy być świadomi tego, że innowacje to nie tylko myśl techniczna. To także szeroko zakrojone badania: badania materiałowe, badania technologii - wskazuje Wojciech Chlewicki z firmy Active Reha Med Sp. z o.o. i dodaje - Firmie, która jest na początku swojej działalności trudno byłoby bez dodatkowych środków, bez dofinansowania, rozszerzyć badania do wysokiego stopnia.

Firma Active Reha Med dzięki wsparciu z funduszy unijnych nawiązała współpracę z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym i wykorzystała zewnętrzny potencjał naukowy. Efektem tej współpracy jest innowacyjny produkt, który wspiera rehabilitację ruchową bez konieczności częstych wizyt w gabinecie rehabilitanta, czy terapeuty. - Nasz produkt łączy w sobie druk 3D, telemedycynę i przetwarzanie danych w chmurze - wyjaśnia Chlewicki.

Innowacje można znaleźć w każdej branży. Damian Gawroński z firmy EKODARPOL z dumą zaprasza do nowoczesnego laboratorium firmy. Przedsiębiorstwo od ponad 25 lat zajmuje się opracowywaniem, wdrażaniem i produkcją naturalnych środków do nawozu roślin. - Laboratorium jest częścią naszej działalności. Powstało dzięki RPO i działaniom wspierającym innowacyjność. Laboratorium daje nam bardzo szerokie spektrum analiz mikrobiologicznych i chemicznych – podkreśla Gawroński.

Dzięki prowadzeniu własnych badań firma z powodzeniem może wprowadzać na rynek produkty, które w nowatorski i ekologiczny sposób wspomagają uprawę roślin. Laboratorium daje także możliwość prowadzenia specjalistycznych badań i analiz dla rynku komercyjnego. – Niewątpliwie, dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu nasza firma jest bardziej innowacyjna - przyznaje Marcin Pruczkowski, dyrektor wykonawczy EKODARPOL. - Może też wyjść na pozycję lidera innowacji w swojej branży – dodaje.

Do tej pory w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 realizowanych jest 185 projektów wspierających innowacje w gospodarce regionu. Łącznie na te projekty samorząd województwa przekazał ponad 265 milionów złotych wsparcia.

Potężny zastrzyk finansowy dla innowacyjnych firm z Pomorza Zachodniego

Autor: Artykuł sponsorowany / Źródło: Artykuł sponsorowany

Raporty: