Z kraju

Przesyłki z Chin dotrą szybciej? Poczta Polska łączy siły z gigantami

Z kraju

tvn24Porozumienie Poczty Polskiej z chińskim gigantem kurierskim

Poczta Polska zawarła porozumienie o strategicznej współpracy z chińską firmą kurierską STO Express - poinformowała w środę Poczta Polska. STO Express wysyła rocznie ponad 14 mld przesyłek.

Jak poinformowała Poczta, porozumienie - o strategicznej współpracy w skali globalnej ze STO Express - ma dotyczyć logistyki, magazynowania, konfekcjonowania i dostarczania przesyłek na terenie Europy i Azji. - Poczta Polska chce skorzystać na odtworzeniu Jedwabnego Szlaku. Handel transgraniczny to przyszłość biznesu logistycznego, a my posiadamy potencjał i idealne położenie, by z tej szansy skorzystać – powiedział wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Jedwabny szlak w praktyce

STO Express to nie jedyna firma, z którą polski operator prowadzi negocjacje. - Poczta rozmawia zarówno z dużymi korporacjami, jak i małymi i średnimi przedsiębiorstwami z Europy i Azji. Spółka wraz z kilkunastoma innymi operatorami, m.in. z Chin, Tajlandii, Japonii oraz Niemiec czy Francji, została sygnatariuszem deklaracji z Chongqing. Jej celem jest wypracowanie korzystnych możliwości rozwoju handlu transgranicznego. Do porozumienia przystąpili także potentaci handlu internetowego, np. chiński serwis Alibaba - napisano w środowym komunikacie. Jedwabny szlak to dawna droga handlowa łącząca Chiny z Europą. Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping trzy lata temu ogłosił powrót do tej tradycji, co oznacza utworzenie największego korytarza ekonomicznego na świecie.

Autor: km / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24