Popularny przewoźnik chce uczyć Polaków kultury. Pokaże, jak działa kolejka

Z kraju

PolskiBusPolskiBus chce uporządkować system wsiadania pasażerów do autokaru

Kłótnie, przepychanie się łokciami i rywalizacja o najlepsze miejsca - tak pokrótce wyglądało czasem wsiadanie pasażerów do autobusów PolskiegoBusa. Teraz wszystko ma się zmienić. Przewoźnik postanowił nauczyć swoich klientów kultury i przepuszczania np. osób starszych czy kobiet z dziećmi.

PolskiBus rozpoczął akcję "Coolturalna podróż". Wszystko po to, aby uniknąć przepychanek i walki pasażerów o to, kto pierwszy wsiada do autobusu i zajmuje najlepsze miejsca, czyli np. przy przedniej szybie. Wprawdzie tam nie ma więcej miejsca na nogi, ale wielu pasażerów najwyraźniej uważa, że dla takiego widoku warto zaryzykować nawet siniaka.

Duża zmiana

Miejsca w charakterystycznych czerwonych autobusach PolskiegoBusa nie są numerowane, a więc pasażerowie siadają tam, gdzie akurat jest wolne. W efekcie podróżni pchali się do wejścia, aby zdobyć wymarzone miejsce. Teraz wszystko ma się zmienić. Popularny przewoźnik w specjalnym filmie tłumaczy wydawałoby się podstawowe zasady kultury osobistej, czyli np. to, że w kolejce należy przepuścić osoby niepełnosprawne, starsze, czy kobiety w ciąży i z dziećmi. Firma podkreśla też, że pasażerowie nie muszą się przepychać do wejścia, bo każdy z nich ma zagwarantowane miejsce siedzące.

Co jeszcze?

Jednak to nie koniec. PolskiBus zmieni też system wsiadania do autokaru. Chaotyczny, w którym wygrywali najsilniejsi zastąpi uporządkowany. Ułatwią to specjalnie przygotowane słupki, które ustawione przed pojazdem będą naturalnie tworzyć kolejkę. W czasie, gdy kierowca będzie sprawdzał bilet jednego pasażera, inny będzie mógł w tym czasie oddać bagaż. Wszystko ma być sprawne, szybsze i co ważne bez przepychanek.

Dla tych, którzy nie zobaczą filmu PolskiBus przygotował też specjalne tabliczki informacyjne, z których będzie można dowiedzieć się, jak działa cały system.

PolskiBus chce uporządkować system wsiadania do autobusówPolskiBus

Przewoźnik o akcji "Coolturalna podróż" poinformował na profilu na portalu społecznościowym Facebook. Większość pasażerów pozytywnie odebrała proponowane zmiany. Jednak o tym, czy okażą się skuteczne zdecydują sami pasażerowie.

Autor: msz/ / Źródło: tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: PolskiBus