TVN24 Biznes | Z kraju

Zerowy PIT dla dużych rodzin. Tak mogą wyglądać przepisy

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/ams
Źródło:
PAP
Iwona Kozłowska (KO) o zmianach w programie Rodzina 500 plus
Iwona Kozłowska (KO) o zmianach w programie Rodzina 500 plusTVN24
wideo 2/6
TVN24Iwona Kozłowska (KO) o zmianach w programie Rodzina 500 plus

W ramach programu Polski Ład rodzice co najmniej czwórki dzieci nie zapłacą podatku - pisze czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Przepisy obejmą ich jednak, jeśli ich wspólne dochody nie przekroczą 170 tysięcy złotych rocznie. Taki jest najbardziej prawdopodobny wariant kolejnej poprawki klubu PiS do Polskiego Ładu.

Według "DGP", poprawka, która ma być gestem pod adresem rodzin 4 plus, jest przesądzona. - Mieliśmy nieco inne propozycje wyjściowe, ale stanęło na zerowym PIT dla rodzin 4 plus. To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów. Ostatnie słowo należy do premiera Mateusza Morawieckiego – potwierdza w rozmowie z dziennikiem reprezentujący środowisko konserwatywnych posłów PiS Bartłomiej Wróblewski.

Zerowy PIT dla dużych rodzin

Gazeta podkreśla, że o ulgę dla dużych rodzin zabiegali też przedstawiciele Partii Republikańskiej Adama Bielana, która stopniowo wchodzi w rolę nowego koalicjanta PiS. - Prowadziliśmy negocjacje w tej sprawie z MF i Ministerstwem Rodziny. Kierunkowa decyzja jest taka, że chcemy skorzystać z dobrych doświadczeń zerowego PIT dla młodych i wprowadzić zerowy PIT dla rodzin 4 plus – twierdzi na łamach "DGP" poseł tego ugrupowania Kamil Bortniczuk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Według dziennika, założenie jest takie, że przy wspólnym rozliczeniu będzie kwota wolna na poziomie 170 tys. zł rocznie.

- To dokładnie ulga dla młodych razy dwa, czyli dla każdego z rodziców przy wspólnym rozliczeniu. Mówimy więc o wspólnych dochodach rodziców na poziomie ok. 14 tys. zł miesięcznie - tłumaczy Bortniczuk i przekonuje, że rodziny muszą mieć motywację do posiadania i wychowania dzieci nie tylko w postaci np. 500 plus, ale również ulg podatkowych.

Autor:mp/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości