TVN24 Biznes | Z kraju

Kiedy projekt ustawy w sprawie zmian w podatkach? Rzecznik rządu podał termin

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP
Morawiecki o zmianach w podatkachTVN24
wideo 2/7
TVN24Morawiecki o obniżaniu podatków

Rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiedział, że projekt ustawy podatkowej na początku przyszłego tygodnia trafi do konsultacji. Chodzi o zmiany zapowiedziane w Polskim Ładzie. Dajemy sobie ostatnie kilka dni na pewne szlify - powiedział w radiowej Jedynce rzecznik rządu.

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek spotkał się z wicepremierem i szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem, aby przedyskutować wątpliwości dotyczące kwestii podatkowych zawartych w Polskim Ładzie.

Piotr Mueller mówił w środę w radiowej Jedynce, że po spotkaniu są jeszcze ostatnie szlify ustawy podatkowej, która zawiera "wszystkie rozwiązania, jeżeli chodzi o kwestie podatkowe w Polskim Ładzie, czyli podwyższenie kwoty wolnej od podatku i podwyższenie drugiego progu podatkowego".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Przyznał, że projekt ustawy miał być - według wstępnych zapowiedzi - zaprezentowany i przesłany do konsultacji społecznych w tym tygodniu. - Umówiliśmy się wczoraj z premierem Gowinem, że dajemy sobie ostatnie kilka dni na pewne szlify tej ustawy, ostateczne propozycje, które są wspólnie uzgadniane między PiS i Porozumieniem - mówił.

- Liczymy ostatnie propozycje, które są przekazywane z obu stron, tak aby ten system w całości finansowo się spinał w zdrowy, rozsądny sposób - dodał. Zapowiedział też, że wkrótce projekt trafi do konsultacji. - Na początku przyszłego tygodnia projekt pójdzie do konsultacji, liczę, że już jako wspólny projekt całej Zjednoczonej Prawicy - powiedział Piotr Mueller.

Polski Ład

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m2 bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock