Rzuć wszystko i weź udział w polskiej wyprawie polarnej. Ruszył nabór

Z kraju

Ile kosztuje podróż do Longyearbyen?tvn24bis
wideo 2/3

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie ogłosił nabór kandydatów na uczestników 43. wyprawy polarnej do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Wśród poszukiwanych są między innymi geofizycy, meteorolodzy i informatycy.

Starać można się o stanowiska w grupie letniej (wyprawie półrocznej) lub grupie zimującej (całorocznej).

Kto poszukiwany

Do grupy całorocznej poszukiwani są: geofizyk, meteorolog, specjalista do spraw monitoringu środowiska/hydrochemik, informatyk, mechanik i konserwator. Jak czytamy w komunikacie, wyprawa tej grupy rozpocznie się w czerwcu 2020 roku, a zakończy w lipcu 2021 roku.

W grupie letniej zatrudnienie mogą znaleźć: pracownik techniczny, asystent terenowy, administrator stacji, kucharz oraz asystent kucharza. Okres pobytu grupy letniej w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund zaplanowano od czerwca do września 2020 roku. Kucharze mają rozpocząć swoją pracę nieco wcześniej, bo w kwietniu/maju 2020 roku.

W komunikacie wskazano, że dodatkowym atutem będzie między innymi posiadanie patentów motorowodnych, zaświadczeń ukończenia kursów medycznych, doświadczenia terenowego, w szczególności zimowego górskiego oraz znajomość języków obcych, w szczególności języka angielskiego.

OGŁOSZENIE IGF PAN

Zgłoszenia

Zainteresowani mogą przesyłać zgłoszenia na adres rekrutacja43@igf.edu.pl. Termin upływa 25 listopada br.

Jak czytamy, w zgłoszeniu muszą znaleźć się co najmniej: CV kandydata, list motywacyjny oraz oświadczenie o niefigurowaniu w Krajowym Rejestrze Karnym. Należy również wskazać nazwę stanowiska, którym jesteśmy zainteresowani.

Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami zaplanowano na grudzień 2019 roku i styczeń 2020 roku.

"Z zakwalifikowanymi uczestnikami 43. Wyprawy Polarnej IGF PAN podpisywane będą umowy o pracę na czas określony, na warunkach obowiązujących w IGF PAN" - poinformowano. W ogłoszeniu nie podano wysokości wynagrodzenia.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: CC BY-SA 3.0 Wikipedia | Krzysztof Maria Różański