TVN24 Biznes | Z kraju

Miała zarobić na kryptowalutach, wyraziła zgodę na zaciągnięcie kredytu. Policja ostrzega

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Piotr Konieczny o ofensywie cyberprzestępców
Piotr Konieczny o ofensywie cyberprzestępcówTVN24
wideo 2/4
TVN24Piotr Konieczny o ofensywie cyberprzestępców

Policja ostrzega przed przestępcami informującymi o możliwości uzyskania szybkich i wysokich zysków dzięki inwestycji w kryptowaluty. Jak wskazano, w ostatnich dniach ofiarą cyberprzestępców padła 66-letnia mieszkanka Mogilna. Kobieta straciła 65 tysięcy złotych.

Policja poinformowała, że w ostatni piątek do komendy zgłosiła się mieszkanka Mogilna. Kobieta, przeglądając strony internetowe, natrafiła na reklamę firmy zachęcającej do inwestycji na giełdzie kryptowalut. Jak wskazano, "wizja szybkiego zarobku skusiła 66-latkę do wysłania formularza kontaktowego".

Policja - inwestycje w kryptowaluty

Z informacji przekazanych przez funkcjonariuszy wynika, że "tego samego dnia, zadzwonił do niej mężczyzna mówiący z charakterystycznym wschodnim akcentem". Przedstawił się jako analityk giełdowy i zaproponował jej pomoc przy kupnie kryptowalut. Mężczyzna zapewnił kobietę, że inwestycja jest całkowicie bezpieczna, a możliwy zysk bardzo duży.

Dodatkowo - jak poinformowała policja - "'pośrednik' zachęcił kobietę do instalacji na komputerze aplikacji, która miała umożliwić sprawne zarządzanie inwestycjami". "Jak się później okazało, to właśnie w ten sposób przestępca uzyskał pełny dostęp do danych jej komputera" – zauważono.

Policja wskazała w komunikacie, że kobieta "nie posiadała własnych oszczędności, dlatego na wskazany adres e-mail przesłała kserokopie swoich dokumentów i wyraziła zgodę na zaciągnięcie w jej imieniu kredytu w banku". Oprócz tego, kobieta przelała oszustowi także pieniądze pożyczone od rodziny – przekazali funkcjonariusze.

"Niestety, zamiast obiecanych zysków straciła łącznie 65 tysięcy złotych" – czytamy w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości