Poleć pracownika, dostaniesz pieniądze. Ruszył pierwszy taki portal

Z kraju

sharehire.pl Według informacji przedstawicieli portalu ShareHire, zaprezentowanych podczas łódzkiego CROWDparty, społecznościowy model platformy najpełniej wyraża się właśnie w systemie płatnych poleceń

Wykorzystanie mechanizmów społecznościowych w procesie odnajdywania i rekrutowania potencjalnych pracowników - to założenie pierwszego w Polsce portalu płatnych poleceń kandydatów.

Według informacji przedstawicieli portalu ShareHire, zaprezentowanych podczas łódzkiego CROWDparty, społecznościowy model platformy najpełniej wyraża się właśnie w systemie płatnych poleceń.

Kilka kroków

Aby zarekomendować kandydata do pracy, wystarczy przekazać mu unikalny link wygenerowany na stronie oferty. Można tego dokonać poprzez mejl, komunikator internetowy czy media społecznościowe - zupełnie tak, jak postępuje się, chcąc udostępnić komuś link do np. ciekawego artykułu, zabawnego zdjęcia itp. ShareHire deklaruje, że na portalu będą pojawiać się jedynie wartościowe oferty - oferujące atrakcyjne wynagrodzenie i umowę o pracę. - Kluczowym dla udanego procesu rekrutacyjnego jest dotarcie do właściwych kandydatów. Dlatego koncentrujemy się na projektowaniu starannie zaprojektowanie kampanii informacyjnych, tak by dotrzeć do osób i środowisk, które z największym prawdopodobieństwem będą mogły odpowiedzieć na ogłoszenie pracodawcy lub pomóc w znalezieniu najlepszych pracowników - blogerów, grup w mediach społecznościowych - wyjaśnia Marcin Giełzak, community manager w ShareHire.

Zatrudnienie i co?

Jeśli proces rekrutacyjny zakończy się zatrudnieniem kandydata, dla polecającego przewidziana jest nagroda. Jej wysokość ustala pracodawca zamieszczający ogłoszenie. Na przykład: 1500 zł nagrody oznacza, że taka kwota zostanie przelana na konto polecającego po zatrudnieniu kandydata. By chronić interes pracodawcy, ShareHire przewiduje możliwość odroczenia wypłaty części nagrody na czas okresu próbnego. - ShareHire wyróżnia zwłaszcza wysoki stopień preselekcji kandydatów. Szukamy przede wszystkim wykwalifikowanych specjalistów w swojej dziedzinie. Przyświeca nam także cel zbudowania społeczności rekomendujących i poleconych, których miejscem spotkania będzie platforma ShareHire - dodaje Giełzak. Co ciekawe, polecający ma szansę pomóc nie tylko osobie, którą rekomenduje. Zamiast otrzymania korzyści finansowej, w zamian na polecenie, może on przekazać nagrodę - w części lub całości - na cele związane z wyrównywaniem szans na rynku pracy realizowane przez fundację współpracującą z ShareHire. ShareHire nawiązało dotąd współpracę z firmami: mBank, Smart Bank i Top Secret.

Autor: mn / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sharehire.pl