Polak najlepszym analitykiem na świecie. "Staraliśmy się być jak najbardziej dokładni"

Z kraju

TVN24 Biznes i ŚwiatPolak najlepszym analitykiem na świecie. "Staraliśmy się być jak najbardziej dokładni"

Konrad Białas z TMS Brokers i zespół, którym kieruje to zdaniem Bloomberga najlepsi analitycy walutowi na świecie. - Udało się, więc jesteśmy dumni - podkreślił Białas w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat.

Zestawienie prowadzone przez Bloomberga omawia 60 firm na całym świecie. Zespół TMS Brokers został okrzyknięty najlepszym na świecie.

Ciekawy rynek

- Nasze prognozy zostały okrzyknięte najlepszymi, przez to zyskaliśmy ten tytuł. Te prognozy są zbierane na okres ostatnich czterech kwartałów. To jest długa praca i staraliśmy się być jak najbardziej dokładni w prognozowaniu. Udało się, więc jesteśmy dumni - podkreślił Białas. I dodał: - To są prognozy na cztery kwartały do przodu. Aktualizujemy je systematycznie miesiąc po miesiącu. Te w krótkim terminie jest z kolei dużo szumu związanego nieoczekiwanymi sytuacjami i wpływem jednorazowych danych makro. To one wpływają na podwyższoną zmienność. Białas zaznaczył, że "trend długoterminowy opiera się przede wszystkim na tym, żeby stwierdzić co jest głównym motorem dla waluty i kiedy on będzie na rynku grany, brany pod uwagę". - Głównym elementem wspólnym dla każdej waluty są banki centralne i ich polityka - ocenił ekspert. - Rynek walutowy daje dużo emocji, głównie dlatego, że trzeba patrzeć na szeroką paletę informacji - dodał.

Autor: mn / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat