Elita nie chce wracać do kraju. Cała nadzieja w studentach

Z kraju

Victor Maschek / Shutterstock.comZiemi obiecanej na obczyźnie szuka już ponad 2,3 mln Polaków, najwięcej tradycyjnie w Wielkiej Brytanii

Ziemi obiecanej na obczyźnie szuka już ponad 2,3 mln Polaków, najwięcej tradycyjnie w Wielkiej Brytanii. Oprócz tych wykonujących proste prace, jest tam wielu naszych fachowców pracujących w prestiżowych zawodach.

Właśnie tych ostatnich, członków Polish City Club i Polish Professionals in London, zrzeszających m.in. osoby zatrudnione w sektorze finansowym, w firmach doradczych czy wykonujące wolne zawody, firma doradcza The Boston Consulting Group zapytała o plany na przyszłość.

Studenci chętni

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", który omawia ten raport, ponad 70 proc. świetnie wyszkolonych profesjonalistów z największych światowych korporacji chce zostać na Wyspach i tam kontynuować karierę. Dziewięć na dziesięć osób decyzji wyjazdu nie żałuje i twierdzi, że był to słuszny krok. Cała nadzieja w studentach. Z badania wynika, że aż 77 proc. z nich deklaruje, iż chciałoby wrócić do Polski w perspektywie 4-7 lat.

Polacy na zarobkowej emigracjiTVN24 Biznes i Świat

Autor: mb/bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Victor Maschek / Shutterstock.com