Chorwacki producent Vegety zamyka fabrykę w Polsce. “Pracownicy otrzymali wypowiedzenia”

Z kraju

Podravka/flickrFabryka w Kostrzynie nad Odrą zajmowała się produkcją Vegety, najbardziej znanej przyprawy z oferty Podravki

Chorwacki koncern branży spożywczej Podravka zamyka swoją fabrykę w Polsce. Zakład znajdujący się w specjalnej strefie ekonomicznej w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) zakończy produkcję w marcu br.

Powodem zamknięcia fabryki jest polityka optymalizacji procesów produkcyjnych w zakładach na terenie Unii Europejskiej, wdrażana przez właściciela po przystąpieniu Chorwacji do UE - przekazał dyrektor fabryki Podravka Polska Sp. z o.o. Marek Reinhardt.

Koniec produkcji

- Pracownicy otrzymali wypowiedzenia i uzgodniliśmy z nimi wysokość odpraw, które są wyższe niż wynikająca z ogólnych przepisów prawa - zaznaczył Reinhardt.

Fabryka w Kostrzynie nad Odrą zajmowała się produkcją Vegety, najbardziej znanej przyprawy z oferty Podravki, wytwarzano tam również zupy w proszku i inne przyprawy.

Reinhardt dodał, że chorwacki koncern kończy jedynie działalność produkcyjną w Polsce. Inne działania komercyjne będą kontynuowane.

Pierwszy zakład

Fabryka Podravki była pierwszym zakładem, który rozpoczął produkcję na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznnej. Nastąpiło to w 2000 roku. W uroczystym otwarciu fabryki wzięli udział ówcześni prezydencji Polski i Chorwacji - Aleksander Kwaśniewski i Stjepan Mesić.

Autor: msz / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Podravka/flickr