Poczta idzie naprzód i zatrudni setki osób. Pierwszy raz od wielu lat

Poczta PolskaPoczta Polska zatrudnia

Poczta Polska przyjmuje do pracy dodatkowy personel - chodzi głównie o listonoszy, lecz także o pracowników oddziałów. Od sierpnia pracę tam znalazło ponad 130 listonoszy zwolnionych przez firmę InPost - poinformował w środę rzecznik prasowy Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski. Operator oferuje jeszcze więcej etatów.

Zwiększenie zatrudnienia związane jest z poszerzeniem zadań Poczty Polskiej, które wynikają z obsługi przesyłek sądowych oraz wycofaniem się z rynku listowego InPostu. Jak dodano w komunikacie prasowym PP przejęła ponad 10 proc. zwolnionych listonoszy InPostu.

Praca na poczcie

Poczta Polska "oferuje im miejsca pracy tam, gdzie są największe braki kadrowe w eksploatacji i trudności ze znalezieniem nowych pracowników" - czytamy w komunikacie prasowym Poczty. Spółka podkreśla, że byli podwykonawcy InPost, ze względu na doświadczenie i kompetencje, są dla niej realnym wsparciem. Pod koniec sierpnia br. InPost sprzedał swoją spółkę Bezpieczny List i wręczył wypowiedzenia zatrudnionym w niej ponad 1200 osobom.

Zatrudnienie dla 800 osób

Poczta poszukuje nadal ok. 800 osób (m.in. listonoszy, pracowników obsługi i doradców klienta, kierowców, pracowników ochrony) w Trójmieście, woj. zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, śląskim. Niewykluczone jednak, że rekrutacje będą prowadzone także w pozostałych częściach Polski. Operator tłumaczy, że wolne etaty to wynik m.in. wyzwań rynkowych, które stoją przed Pocztą Polską, w tym odzyskanego kontraktu na obsługę sądów i nowe zlecenia. Nowo zatrudnionym osobom - wskazuje operator - tak jak pozostałym pracownikom, Poczta gwarantuje stałą umowę o pracę oraz pakiet świadczeń socjalnych. Większość z nich obsługuje przesyłki sądowe.

Po raz pierwszy od 8 lat

Decyzja o pozyskiwaniu nowych pracowników jest zaskakująca, ponieważ operator pocztowy przyjmuje do pracy dodatkową kadrę po raz pierwszy od 8 lat.

"W 2016 r. Poczta Polska po raz pierwszy od ośmiu lat zatrudniła dodatkowo ponad 600 osób na stanowiskach eksploatacyjnych" - czytamy w komunikacie.

Od 2013 roku Poczta Polska zredukowała zatrudnienie o blisko 13 tys. osób. Zarząd Poczty Polskiej planuje także zmianę w systemie dotyczącym wynagradzania oraz premiowania. Będą one uzależnione nie od wyników całej firmy, lecz od regionalnych wyników zrealizowanych w konkretnym miejscu pracy listonosza. Obecnie zatrudnionych przez Pocztę Polską jest ponad 70 tys. osób.

Zobacz: Poczta Polska zmienia ceny

Poczta Polska
Poczta PolskaTVN24 BiS/Poczta Polska

Autor: ag//ms / Źródło: Polskie Radio, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Poczta Polska

Pozostałe wiadomości