LOT z nowym rejsem. Ostatni region sąsiadujący z Polską zyskał połączenie

Z kraju

Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecieTVN24 BiS
wideo 2/4

W poniedziałek Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły pierwsze bezpośrednie połączenie między Polską a Okręgiem Kaliningradzkim. Lot Warszawa - Kaliningrad trwa około godziny, a rejsy na tej trasie będą wykonywane sześć razy w tygodniu.

Trasę obsługują turbośmigłowe Bombardiery Q400.

"Obwód Kaliningradzki jest ostatnim regionem sąsiadującym z Polską, do którego rozpoczynamy regularne rejsy. Tym samym obsługujemy już wszystkie kluczowe rynki w Europie Środkowo-Wschodniej' - zwrócił uwagę cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki.

Nowe loty

Z połączenia z Kaliningradu do Warszawy chętnie skorzystają pasażerowie podróżujący do pozostałych miast w Polsce, takich jak Kraków, Poznań czy Wrocław, ale również przesiadający się na połączenia do Europy Zachodniej - do Amsterdamu, Paryża, Londynu, Genewy czy Mediolanu, a także na połączenia wschodnioeuropejskie, takie jak Lwów, Kijów i Odessa.

Rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów realizacji strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 roku.

Wraz z połączeniem do Kaliningradu, LOT zainaugurował już 29 nowych połączeń, w tym cztery dalekiego zasięgu: do Los Angeles, Newarku, Seulu i Tokio. Jeszcze w sezonie letnim polski przewoźnik rozpocznie regularne rejsy z Krakowa do Chicago, a także z czterech portów regionalnych do Tel Awiwu, oraz z Poznania i Bydgoszczy do Lwowa. Od 28 sierpnia pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego połączenia z Warszawy do Goeteborga.

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock