Polski przewoźnik uruchomi sześć nowych kierunków. W tym do Rio de Janeiro i Panamy

Z kraju

Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecieTVN24 BiS
wideo 2/4

Polskie Linie Lotnicze LOT w nadchodzącym sezonie zimowym uruchomią sześć kierunków czarterowych - poinformowała we wtorek spółka. Wśród nich znajdą się między innymi Rio de Janeiro i Panama. To miasta, które wcześniej nie były dostępne w ofercie narodowego przewoźnika.

Inauguracja połączenia do Brazylii została zaplanowana na 2 listopada br., a pierwszy rejs do Panamy odbędzie się 25 grudnia br.

W jakich terminach

Pokonanie prawie 11 tysięcy kilometrów z Warszawy do Rio de Janeiro na pokładzie samolotu Boeing 787 Dreamliner LOT-u potrwa 13 godzin 10 minut. Dokładnie tyle samo czasu pasażerowie spędzą w samolocie polskiego przewoźnika w drodze do Panamy. Oprócz tego w sezonie zimowym 2017/2018, czyli od końca października br. do końca marca przyszłego roku LOT zabierze turystów z Polski także do Meksyku, na Kubę, do Wietnamu i Tajlandii. "Nowa oferta rejsów czarterowych to wynik umowy, którą LOT podpisał z touroperatorem Rainbow. W ramach tej współpracy polski przewoźnik udostępnia samolot wraz z załogą do obsługi wybranych kierunków turystycznych" - czytamy w komunikacie spółki.

Połączenia będą realizowane w następujących terminach:

- Rio de Janeiro - od 2 listopada do 19 marca, co 10-11 dni,

- do Panamy - od 25 grudnia do 17 marca, co 10-11 dni,

- do Bangkoku w Tajlandii - od 4 listopada do 24 marca, co siedem dni,

- do Ho Chi Minh w Wietnamie - od 5 listopada do 22 marca, co 10-11 dni,

- do Cancun w Meksyku - od 3 listopada do 23 marca, co siedem dni; dodatkowo od 31 października do 20 marca co 14 dni,

- do Varadero na Kubie - od 1 listopada do 21 marca co siedem dni; dodatkowo od 9 listopada do 15 marca co 10-11 dni.

Co na pokładzie

Wszystkie zaplanowane operacje czarterowe w rozkładzie zimowym 2017/2018 do Rio de Janeiro, Panamy, Cancun, Varadero, Bangkoku i Ho Chi Minh będą wykonywane samolotem Boeing 787 Dreamliner, na pokładzie którego znajdują się 252 fotele dla pasażerów w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. W ramach rozkładu zimowego 2017/2018 LOT będzie wykonywał ponad 50 rejsów czarterowych miesięcznie. Obecna umowa z Rainbow obowiązuje do końca marca 2018 roku. Potem przeznaczony do operacji czarterowych Boeing 787 wróci do regularnej siatki połączeń LOT-u.

Latem tego roku LOT odebrał dwa kolejne szerokokadłubowe samoloty Boeing 787-8 Dreamliner. Dzięki temu ich liczba we flocie polskiego przewoźnika wzrosła do ośmiu, a polski przewoźnik między innymi zwiększył częstotliwości rejsów do Seulu i Tokio oraz uruchomił nowe połączenie dalekodystansowe z Krakowa do Chicago. Już w przyszłym roku LOT odbierze trzy z zamówionych czterech większych dreamlinerów w wersji 787-9, z których każdy będzie posiadał na pokładzie 294 fotele w trzech klasach podróży. Umożliwią one polskiemu przewoźnikowi dalszy rozwój na kierunkach dalekodystansowych, m.in. uruchomienie od maja przyszłego roku rejsów z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, inaugurację nowych kierunków w Azji oraz posłużą do obsługi kolejnych połączeń czarterowych.

Strategia rentownego wzrostu

Zamówienie nowych samolotów szerokokadłubowych jest jednym z elementów strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 roku. Od początku tego roku LOT ogłosił uruchomienie 19 tras, między innymi z Warszawy do Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago. W ubiegłym roku zaczął latać na 23 trasach, między innymi do Tokio i Seulu.

Autor: mb/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock