Przewoźnik przywraca trasy i "zwiększa dostępność połączeń wakacyjnych"

Autor:
kris
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Testy na wrocławskim lotnisku mają zwalniać z konieczności odbywania kwarantanny po przylocie do Polski
Testy na wrocławskim lotnisku mają zwalniać z konieczności odbywania kwarantanny po przylocie do PolskiTVN24
wideo 2/4
TVN24Testy na wrocławskim lotnisku mają zwalniać z konieczności odbywania kwarantanny po przylocie do Polski

Polskie Linie Lotnicze LOT od 29 marca do końca października 2020 roku mają znów latać na Sri Lankę i przywrócić trasę Warszawa-Kolombo - podano w komunikacie. Dodano, że z powodu pandemii i restrykcji w nadchodzącym sezonie letnim przewoźnik ma dostosować siatkę połączeń adekwatnie do odbudowującego się ruchu. Ryanair i Wizz Air w ostatnich tygodniach informowały o nowych trasach z Polski.

"W nadchodzącym sezonie letnim LOT zwiększa dostępność połączeń wakacyjnych i dostosowuje do popytu i sytuacji epidemicznej kształt siatki regularnej. Jeszcze z końcem ubiegłego roku, LOT zapowiedział uruchomienie rejsów, które cieszyły się największą popularnością w akcji #LOTnaWakacje między innymi do Chorwacji, na wyspy greckie, Maltę i Majorkę, a także do nowego kierunku - Palermo" - poinformował LOT.

Pandemia a połączenia

LOT przekazał, że powróci także na trasę Warszawa-Sri Lanka - połączenia będą wykonywane raz w tygodniu od 29 marca do końca października. PLL LOT 3 listopada 2019 r. zainaugurowały bezpośrednie rejsy z Warszawy do Kolombo na Sri Lankę, jako regularne sezonowe połączenie.

- Widzimy zwiększone zainteresowanie ze strony pasażerów i biur podroży kierunkami wakacyjnymi. To potwierdza nasze przewidywania, że ruch turystyczny będzie odbudowywał się najszybciej. Pracujemy nad tym, aby w kolejnych tygodniach ogłosić i uruchomić kolejne połączenia o charakterze wypoczynkowym. Finalny kształt siatki połączeń w sezonie letnim będzie jednak zależał również od sytuacji epidemicznej w poszczególnych krajach - powiedział cytowany w komunikacie rzecznik LOT Krzysztof Moczulski.

LOT podkreślił, że w nadchodzącym sezonie letnim przewoźnik "dostosował siatkę połączeń adekwatnie do odbudowującego się ruchu". "W związku z tym inauguracja połączeń do San Francisco i Waszyngtonu, jak również wznowienie rejsów do Singapuru odbędzie się w późniejszym terminie" - napisano. Analogicznie LOT przełożył uruchomienie nowych rejsów z Budapesztu, a także powrót rejsów ze stolicy Węgier do Nowego Jorku. W rozkładach nadchodzącego sezonu letniego nie pojawią się też wybrane połączenia z Warszawy do Hanoweru, Norymbergi, Kowna, Zaporoża, Charkowa, Połągi, Kaliningradu i z Krakowa do Bukaresztu - LOT będzie rozważał powrót na te połączenia w 2022 r.

Spółka przekazała, że w wyniku pandemii uzupełniła tradycyjnie realizowane przewozy w modelu hubowym dodatkowymi połączeniami o charakterze point-to-point. - W tym roku, w czasie trwającego kryzysu, koncentrujemy się na kierunkach, gdzie popyt jest największy, a sytuacja epidemiczna i regulacyjna względnie stabilna - dodał Moczulski.

O datach przywrócenia pozostałych połączeń i o ich wymiarze LOT ma informować, jak tylko zostaną podjęte ostateczne decyzje w tej sprawie. Pasażerowie z wyprzedzeniem mają być informowani o wszelkich zmianach. Z kolei podróżnym odwołanych rejsów spółka oferuje między innymi wybór nowej daty lotu, zamianę wartości biletu na voucher, a także zgłoszenie wniosku o zwrot. LOT wydłużył także do 24 miesięcy ważność wszystkich voucherów LOT-u, także dokumentów wystawionych pomiędzy marcem a październikiem ub.r.

OGLĄDAJ TVN24 W TVN24 GO

Nowe trasy przewoźników

Irlandzkimi liniami lotniczymi Ryanair będzie można polecieć z Krakowa na grecką wyspę Santoryn. Połączenie ma być realizowane raz w tygodniu od 6 lipca 2021 roku

Siedem nowych wakacyjnych tras w czerwcu uruchomi również węgierski Wizz Air. Między innymi dwa loty tygodniowo będą odbywać się z Warszawy i Krakowa na greckie wyspy - Kretę i właśnie Santoryn.

Najpopularniejsze linie w Polsce

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, opublikowanych pod koniec stycznia, w pierwszym półroczu ubiegłego roku najwięcej pasażerów w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym obsłużył Ryanair. Było to ponad 2,2 mln pasażerów. Na drugim miejscu były Polskie Linie Lotnicze LOT – ponad 2 mln pasażerów. Na ostatnim stopniu podium znalazł się węgierski Wizz Air – ok. 1,7 mln pasażerów.

Autor:kris

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości