"Kółeczka śniadaniowe" dla dzieci do zwrotu. Sprawdź, czy masz w domu ten produkt

Z kraju

ShutterstockPłatki śniadaniowe dla dzieci zostały wycofane z rynku

Producent żywności dla niemowląt HiPP informuje, że zdecydował o wycofaniu z rynku kilku partii produktu o nazwie "Kółeczka śniadaniowe". Powodem jest znalezienie fragmentu metalowego drutu w opakowaniu produktu. Jak informuje firma, "koszty związane ze zwrotem zostaną zrekompensowane".

Chodzi konkretnie o "Kółeczka śniadaniowe HiPP" (niem. Kinder Frühstücks-Ringe), które ważą 140 g (nr art. 3536), z datą minimalnej trwałości od 05.01.2017 do 19.04.2017. Przeznaczone są one dla dzieci od 15. miesiąca życia.

Firma HiPP przedstawia, jak wygląda opakowanie wycofanego produktu:

Opakowanie produktu "Kółeczka śniadaniowe HIPP"HIPP

- Decyzja została podjęta zapobiegawczo i dobrowolnie, ponieważ nie możemy wykluczyć, że na rynku mógł znaleźć się produkt wadliwy - poinformowała tvn24bis.pl Barbara Szczucka, starszy specjalista ds. marketingu internetowego i PR firmy HiPP w Polsce. Dodając, że "w Polsce produkt był w ograniczonej dystrybucji".

Metalowy drut w opakowaniu

Powodem wycofania jest znalezienie fragmentu metalowego drutu w opakowaniu produktu.

"Aby wykluczyć jakiekolwiek ryzyko dla Konsumentów, firma HiPP apeluje, aby nie używać produktów z datą minimalnej trwałości od 05.01.2017 do 19.04.2017" - informuje firma, zaznaczając, że data minimalnej trwałości znajduje się na górnej części opakowania.

- Znalezione w produkcie ciało obce jest na tyle duże, że można je zobaczyć gołym okiem. Wykluczamy więc możliwość spożycia go bez zauważenia. Bezpieczeństwo naszych najmłodszych konsumentów jest dla nas najważniejsze, dlatego podjęliśmy decyzję o zapobiegawczym wycofaniu produktu z rynku - poinformowała Barbara Szczucka.

HiPP zaznacza także, że wycofanie z rynku nie dotyczy innych produktów HiPP.

- Wada na linii produkcyjnej została już usunięta, wszelkie możliwe zagrożenia wykluczone, a produkcja została wznowiona. Wszystkie partie produktu z datą przydatności do spożycia po 06.2017 są sprawdzone i całkowicie bezpieczne - wyjaśniła Barbara Szczucka.

Zwrot kosztów

Produkt objęty wycofaniem może zostać zwrócony do sklepu.

Jak informuje firma, "koszty związane ze zwrotem zostaną zrekompensowane".

"Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu niedogodności związanych z zaistniałą sytuacją" - czytamy w komunikacie wydanym przez firmę HiPP.

Autor: ag/gry / Źródło: PAP, tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock