Z Trójmiasta do Zakopanego. Nowe trasy w grudniu i szybsze połączenia

TVN24 Biznes

Flickr | KeckoPKP nowy rozkład jazdy w grudniu

Dzięki modernizacjom linii kolejowych pasażerowie od 11 grudnia podróżują szybciej i wygodniej na trasach z Warszawy do Jeleniej Góry, Kołobrzegu, Białegostoku oraz z Krakowa do Rzeszowa. Skróceniu ulegną także czasy przejazdu na trasach regionalnych - podała spółka.

PKP Polskie Linie Kolejowe w ostatnim roku zwiększyły prędkość na ponad 2,2 tys. km torów. W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity proponuje pasażerom 32 nowe pociągi kategorii ekonomicznej.

Nowe trasy PKP

Zyskują m.in. mieszkańcy Pomorza Środkowego (Kołobrzeg, Koszalin i Słupsk), którzy pojadą bezpośrednim pociągiem TLK Pobrzeże do Krakowa przez Warszawę.

Kolejną nowością jest TLK Kociewie– skład kursujący z Gorzowa Wielkopolskiego do Trójmiasta przez Piłę. Dodatkowo do rozkładu powraca codzienny, całoroczny nocny pociąg z Trójmiasta do Zakopanego, z grupami wagonów do Przemyśla, Krynicy Zdroju i Zagórza (TLK Karpaty).

W Bochni zatrzymuje się pociąg Pendolino, co dla miasta oznacza szybkie połączenie z Warszawą, Trójmiastem czy Rzeszowem.

Nowoczesne pojazdy PKP Intercity pojadą w nowych relacjach, h m.in. Warszawa – Kraków przez Tomaszów Mazowiecki (IC Korczak) czy Kraków – Gdynia przez Łódź (IC Sukiennice). Wydłużone zostają również połączenia obsługiwane przez pojazdy PesaDART. Składy pojadą m.in. z Jeleniej Góry do Warszawy czy z Białegostoku do Łodzi.

Krótsza podróż

Na niektórych trasach skrócił się czas przejazdu. Dzięki zakończonym pracom modernizacyjnym i wprowadzeniu nowego taboru z Warszawy do Wrocławia przez Łódź i Kalisz podróż pojazdami PesaDART trwała o około 30 minut krócej. Nawet o ponad 30 minut skróci się również czas przejazdu na trasie Przemyśl – Kraków.

Łódź Fabryczna gotowa:

Autor: MS / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Flickr | Kecko