Internetu w Pendolino wciąż nie ma. Kolejna deklaracja

Z kraju

Testy pendolino na polskich torach z Błękitnego24tvn24
wideo 2/4

PKP Intercity zapowiada, że w ciągu tygodnia lub dwóch przystąpi do zaawansowanych rozmów w sprawie montażu internetu bezprzewodowego w pociągach Pendolino - poinformował Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.

- Wchodzimy w następny etap procesu montażu WiFi w Pendolino. Za tydzień lub dwa powstanie model montażu i będziemy przystępować już do zaawansowanych rozmów - powiedział Oniszczuk.

Jednocześnie podkreślił jednak, że "przede wszystkim musimy zabezpieczyć Pendolino dla potrzeb przewozowych". - Wypadek, który zdarzył się koło Opola (na początku kwietnia tego roku - red.) skomplikował nam proces wejścia WiFi w Pendolino. (...) Montaż WiFi w Pendolino powoduje również to, że trzeba zrobić jego próby - dodał.

Od kiedy

Jarosław Oniszczuk zwraca uwagę, że na czas montażu WiFi przynajmniej jeden skład musiałby być wyłączony z eksploatacji, żeby przetestować jego działanie. - Musimy przede wszystkim dbać o pasażerów i o dostępność tego taboru. W tej chwili trwają rozmowy z Alstomem (producentem Pendolino - red.) i są dosyć zaawansowane - wyjaśnił. - Mam nadzieję, że do końca przyszłego roku już będzie WiFi w Pendolino. Staramy się jak najszybciej, bo wiemy, że taka jest potrzeba. Chodzi nie tylko o WiFi, ale ważny jest jeszcze sygnał GSM, bo pasażerowie też mają problemy z telefonami. Chcemy to kompleksowo zrobić, żeby był zarówno dobry sygnał do telefonów i WiFi - dodał. Z posiadanych przez PKP Intercity składów pasażerskich tylko w Pendolino nie ma WiFi. Usługa taka działa w pozostałych zakupionych pociągach takich jak Dart i Flirt.

Autor: mb/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock