Kolej wraca do mody. PKP Intercity odnotowała rekordowy wynik

Z kraju


W sierpniu br. pociągami PKP Intercity podróżowało ponad 3 mln osób, to najlepszy wynik miesięczny w tym roku - poinformowała spółka w piątek w komunikacie. Od początku 2015 r. PKP Intercity przewiozła blisko 20 mln pasażerów.

- W sierpniu pociągami PKP Intercity podróżowało około 3,2 mln osób. To najlepszy miesięczny wynik tego roku. Porównując dane z ostatnich lat, to także najlepszy wynik za sierpień od 2010 roku - powiedział cytowany w komunikacie prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz.

Wzrost liczby pasażerów

Jak wynika z danych przewoźnika, w lipcu i w sierpniu br. przewiózł on o 27 proc. więcej pasażerów niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. PKP Intercity od początku roku notuje wzrosty w stosunku do 2014 r. I tak w styczniu i lutym odpowiednio o 4 i o 8 proc. więcej pasażerów skorzystało z usług przewoźnika. W marcu wzrost wyniósł 12 proc. a od kwietnia wzrosty przekroczyły 20 proc. W lipcu i sierpniu z usług przewoźnika skorzystało 27 proc. więcej osób niż w tych samych miesiącach ubiegłego roku. Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa przewoźnika Zuzanna Szopowska największe wzrostu przewiezionych pasażerów spółka zanotowała na trasach(dane dotyczą okresu styczeń - sierpień 2015 w odniesieniu do analogicznego okresu ubiegłego roku) Warszawa - Trójmiasto o 163 proc., Kraków - Trójmiasto o 140 proc., Warszawa - Wrocław o 108 proc., Warszawa - Lublin i Warszawa - Katowice o 42 proc. W pierwszym półroczu br. PKP Intercity przewiozło 13,4 mln pasażerów, co daje 16,5-proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2014 r. PKP Intercity szacuje, że do końca 2015 r. przewiezie około 30 mln klientów.

W lipcu PKP poinformowało, że zamierza wyznaczyć w pociągach strefy ciszy wolne od rozmów przez komórki:

Autor: mb / Źródło: PAP