Tego dnia pojedziesz za darmo. Specjalna oferta PKP

Z kraju

PKP IntercityZ okazji Dnia Dziecka specjalną ofertę przygotowało PKP Intercity

Bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży, 30-procentowy rabat przy zakupie biletów dla ich opiekunów oraz moc atrakcji na dworcu w Bielsku-Białej - to propozycje PKP Intercity na nadchodzący Dzień Dziecka.

Jak czytamy na stronie przewoźnika, 1 czerwca Dzień Dziecka będzie świętować także PKP Intercity.

Specjalna oferta

Tego dnia każda osoba, która urodziła się w 2000 roku i później, pojedzie pociągami przewoźnika za darmo. Wszystko za sprawą specjalnej oferty "Dzień Dziecka z PKP Intercity", która będzie obowiązywać w 2. klasie dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK).

Aby skorzystać z oferty, będzie trzeba pobrać bezpłatny bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i zabrać dokument stwierdzający wiek dziecka. PKP Intercity przypomina jednak, że dodatkowy bilet na pociągi kategorii EIP (Pendolino) można otrzymać wyłącznie w kasach biletowych, przed rozpoczęciem podróży.

Przewoźnik nie zapominał również o dorosłych. Bezpłatnemu biletowi dla młodych podróżników będzie towarzyszyć 30 proc. rabat dla ich opiekunów. W ramach obowiązującej oferty Bilet Rodzinny, każdy kto podróżuje z dzieckiem do 16 roku życia otrzymuje zniżkę. Z oferty mogą korzystać grupy od 2 do 5 osób.

Kolej od kuchni

Oprócz bezpłatnych przejazdów, PKP Intercity przygotowało specjalne wydarzenie.

W sobotę, 28 maja od godz. 11.00 do 16.00 na dworcu w Bielsku-Białej na młodszych i starszych miłośników kolei czeka moc atrakcji i wrażeń. Będzie można zwiedzić wnętrze pociągu PesaDART, usiąść na fotelu maszynisty, sprawdzić jak wygląda przedział kierownika pociągu, czy zajrzeć do kuchni WARS.

Dodatkowo, w specjalnie przygotowanej strefie najmłodsi podróżnicy będą mogli wziąć udział w wielu zabawach o tematyce kolejowej, pomalować buźkę, stworzyć balonowe zwierzątko lub zrobić zdjęcie w fotobudce - czytamy dalej.

Niesamowity produkt Pesy:

Autor: mb//km / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP Intercity