Z kraju

Pociągiem na święta. Wielkanoc jak dłuższy weekend

Z kraju

Testy pendolino na polskich torach z Błękitnego24
tvn24Testy pendolino na polskich torach z Błękitnego24

W okresie świątecznym bilety weekendowe PKP Intercity będą ważne o jeden dzień dłużej. Na planujących podróż pociągiem podczas Wielkanocy czeka dużo zmian w ofercie cenowej.

Osoby, które zaplanują świąteczną podróż i kupią bilet z wyprzedzeniem, będą mogły skorzystać z puli najtańszych biletów dostępnych w pociągach Express InterCity Premium (EIP) oraz Express InterCity (EIC).

Jednocześnie między innymi studenci i uczniowie dzięki przysługującym im ulgom ustawowym za podróż na święta do domu zapłacą jeszcze mniej.

Po wyczerpaniu puli najtańszych biletów PKP Intercity oferuje zniżki w ramach oferty Wcześniej - Taniej, obowiązującej na wszystkie kategorie pociągów. Najpierw udostępniane są bilety z 30-proc. rabatem, a następnie z 20- i 10-proc. zniżką.

Jednocześnie kolej przypomina, że pule biletów z rabatami są limitowane. W tym przypadku również obowiązują ulgi ustawowe.

Bilety weekendowe

Podróżujący - którzy świąteczny wyjazd planują w grupie liczącej od 2 do 5 osób, a jedną z nich jest dziecko, które nie ukończyło 16 lat - mogą wybrać bilet rodzinny. W ramach oferty wszyscy dostaną 30 procent zniżki. Z dodatkowych ulg skorzystają też posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowych 37 procent otrzymają 30 procent upustu na zakupione bilety.

Wszyscy ci, którzy w czasie Wielkanocy planują odwiedzić kilka miejsc, mogą skorzystać z oferty weekendowej, umożliwiającej wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu.

W okresie świątecznym bilety weekendowe PKP Intercity będą ważne o jeden dzień dłużej. Z oferty będzie można skorzystać od piątku (14 kwietnia) od godz. 19.00 do wtorku (18 kwietnia) do godz. 6.00 rano - czytamy w komunikacie.

Jak podano, cena biletu weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Natomiast z biletem weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK).

Autor: jb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP Intercity

Pozostałe wiadomości