TVN24 Biznes | Z kraju

Kartą nie zapłacisz. Banki ostrzegają przed weekendowymi trudnościami

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Sadowski o wzroście rat kredytów hipotecznych
Sadowski o wzroście rat kredytów hipotecznychTVN24, Shutterstock
wideo 2/5
TVN24, ShutterstockSadowski o wzroście rat kredytów hipotecznych

PKO BP, Santander Bank Polska, mBank, BOŚ Bank - to część banków, które zaplanowały prace serwisowe w najbliższych dniach. Klienci mBanku muszą być gotowi w niedzielę na poranne problemy z zakupami w internecie. W związku z tym klienci muszą przygotować się na utrudnienia.

PKO BP

W sobotę od godz. 22.00 do niedzieli do godz. 3.00 w serwisie internetowym i telefonicznym iPKO oraz aplikacji IKO nie będą dostępne ubezpieczenia Moje Podróże24, Mój Dom24, Moje Życie24, PKO Ubezpieczenie dziecka oraz Assistance. Przedstawiciele PKO BP zapewnili, że "bankowość elektroniczna iPKO w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać".

Santander Bank Polska

W nocy z niedzieli na poniedziałek, w godz. 0.00-1.00, aplikacja mobilna Santander Bank Polska będzie niedostępna.

mBank

Na utrudnienia muszą się przygotować klienci mBanku. Powodem są prace techniczne. Z soboty na niedzielę, w godz. 2.00-8.30, klienci mBanku nie zapłacą kartą i nie wypłacą gotówki z bankomatu. Ponadto, w godz. 2.00-10.30 nie będzie możliwości zapłaty za zakupy w internecie.

Pomiędzy godz. 2.00 a 10.30 niedostępna będzie bankowość internetowa i mobilna. W godzinach 1.30-11.00 nie będzie też można złożyć żadnego wniosku.

"Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele mBanku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

BOŚ Bank

W piątek od godz. 22 do godz. 13 w sobotę system i aplikacja mobilna BOŚBank24, usługa mojeID oraz TeleBOŚ będą niedostępne. Dodatkowo infolinia Banku Ochrony Środowiska będzie dostępna z ograniczoną funkcjonalnością. Powodem utrudnień będą prace serwisowe.

Idea Bank

W piątek od godz. 22.00 do godz. 6.00 w sobotę nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej

Bank BPS

W piątek, w godz. 22.00-24.00, z powodu prac serwisowych prowadzonych w Banku BPS system bankowości elektronicznej będzie niedostępny.

Bank Pocztowy

W piątek od godz. 21.35 do godz. 4.30 w sobotę, wystąpi przerwa w dostępie do usług Banku Pocztowego, w tym bankowości internetowej i mobilnej oraz infolinii.

Jednocześnie przedstawiciele przedstawiciele Banku Pocztowego zapewnili, że w tym czasie płatności kartą oraz wypłaty z bankomatów będą przebiegać bez zakłóceń. "Wpłaty i wypłaty w placówkach Poczty Polskiej będą niedostępne" - dodano.

Autor:mb/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości